İmamlar Sosyal Hayatın İçinde Olmalı

İlçe Haberleri 5 Ekim 2018 12:00
Videoyu Aç İmamlar Sosyal Hayatın İçinde Olmalı
A
a

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile yapılan etkinlikte açıklamalarda bulundu.

http://www.denizli.bel.tr/
Çal Belediyesi ile Çal Müftülüğü’nün Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile beraber düzenledikleri etkinlikte ilçede görevli olan imamlarla emekli imamlar bir araya geldiler. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal’da görev yapmakta olan 35 emekli imama plaket sunarken, Başkan Yardımcısı Adnan Tatar ise, ilçede görev yaparak, başka yerlere ataması yapılmış olan imamlara teşekkür belgelerini verdi. Etkinlikte yemek yendi ve ilahi dinletisi yapıldı.
Etkinlikte sırasında konuşma yapan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, bu ülkede imamlarla öğretmenlerin görevlerini düzgün yaparlarsa, muassır medeniyetler seviyesine bu milletin daha kolay ulaşacağını, Bir imamın görevinin yalnızca camide namaz kıldırmak olmaması gerektiğini İmamların, sosyal hayatın içinde olması gerektiğini, kişisel gelişime önem vererek, topluma yeterli hale gelmeleri gerektiğini imamların ve öğretmenlerin kalitesini artması gerektiğin dile getirdi.

 “BU TOPRAKLARDA YAŞAMANIN BEDELİ AĞIR”

Batman’daki hain saldırı ile alakalı da konuşan Akcan, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere  uzun ömür dilediğini, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, bu milletin bin senedir zaten bu topraklarda zorluklar içinde yaşadığını, Dünya medeniyetlerinin pek çoğunun bu topraklarda kurulduğunu, bu topraklarda yıkıldığını, bu topraklarda yaşamanın bir bedeli olduğunu, Türk milletinin de bu bedeli ödediğini, Batman’daki kahpe saldırıda şehit olan aslanlara Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına başsağlığı dilediğini ifade etti.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat