Instagram’dan Ebeveynlere Yeni Hizmet

Türkiye 8 Eylül 2018 22:59
Videoyu Aç Instagram’dan Ebeveynlere Yeni Hizmet
A
a

Sosyal medya devi Instagram anne ve babalara yönelik yeni bir hizmetini daha sundu.

http://www.denizli.bel.tr/
Sürekli kendini geliştiren ve yaptığı güncellemeler ile kullanım oranının artırmaya çalışan sosyal medya uygulaması Instagram, anne ve babaları birçok konuda aydınlatacak bir kılavuz ile çocuklar için daha güvenli bir sosyal medya kullanımını hedefliyor. Amaç ebeveynler ile çocuklar arasındaki bağı kuvvetlendirmek ve kopuşu önleyerek ailelerin çözüm yollarına beraber daha bilinçli ulaşmasını sağlamak.

Popüler sosyal medya programı Instagram, en çok bağımlılık yapan platformlardan bir tanesi olduğu için yetişkinler tarafından olduğu kadar gençler ve çocuklar tarafından da çok kullanılmakta. Bunun da farkında olan Instagram anne ve babalara yönelik yeni hizmetini devreye soktu.

Anne ve Babalara Kılavuz

Anne ve babaların çocuklarının bu uygulamayı daha güvenli bir biçimde kullanmalarını sağlayacak ve onlar ile daha etkili iletişim kurmalarına yardımcı olacak olan ebeveyn kılavuzuyla Instagram’ın konu ile alakalı bazı pratik özelliklerinin de öğretileceği ifade edildi. Mesela, gizlilik ayarları, içerik kontrolleri ve hesabı nasıl açık ve gizli hale getirebilecekleri ile alakalı  ayrıntılar bu kılavuzda yer alacak ve ailelere yol gösterecek.

Bu şekilde küçük yaştaki kullanıcıları daha güvende tutmayı ve anne ve babalara sosyal medya bilgileri ile ışık tutmayı planlamış olan Instagram, çocuklara daha fazla pozitif rol modelleri sunmayı amaçladığını ifade etti.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat