İŞKUR'dan Tavas'ta Engellilere İstihdam Kursu

İŞKUR'dan Tavas'ta Engellilere İstihdam Kursu

Tavas Belediyesi engellilere desteğini arttırarak devam ediyor.

A+A-

Tavas Belediyesi ve Denizli İş- Kur işbirliğiyle kendi işini kurmak isteyen engellilere proje hazırlama aşamaları ve destekleri için bilgilendirme toplantısı, Tavas Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Nesibe Hanım Kız Yurdunda gerçekleştirildi. Toplantıya İş Meslek Danışmanları Sedat Çolmon ve Gül Melis Yanık katıldı.

 

İş ve Meslek Danışmanı Sedat Çolman yaptığı açıklamada "Engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile istihdamlarını temel görev olarak gören İŞKUR, 2014 yılında başlattığı engellilerin kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğini artırarak devam edeceklerini belirtti. Konu ile ilgili paydaş kuruluşlardan oluşan Komisyon tarafından değerlendirilen başvurular sonunda başarılı bulunan projelere 36 bin TL karşılıksız hibe verilerek engellilerin kendi işlerinin patronu olmasını sağlayacağız" dedi.

 

Çolman ayrıca "Bu projeler için yılda iki kere hibe çağrısına çıkacağız. Engelli kardeşlerimiz 28 Haziran 2015 tarihine kadar il müdürlüklerine projelerini sunabilirler. Bununla birlikte engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak destek teknolojileri ile ilgili projelere, engelli bireylerin işe kabulü için hazırlanmasını, işe yerleşmesini, işe ve iş yerine uyumunun sağlanmasını temin edecek projelere ve engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim ve rehabilitasyon amaçlı projelere de finansal destek sunulabilecek. Kendi işini kurmak isteyen engellilere 36 bin TL hibe desteği verilecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.