Kadın Gülerse, Toplum Güler!

Okunma: 1432
Ege - Denizli 20 Eylül 2016 12:23
Videoyu Aç Kadın Gülerse, Toplum Güler!
A
a

Bayramın 1.günü, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan, sözlü ve fiziksel saldırıyı şiddeti KINIYORUZ.

http://www.denizli.bel.tr/

Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir.

Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir.

14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti'li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir Özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız.

Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir.

 Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül…

Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz…

 Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi,

 "Kadın Gülerse, Toplum Güler"

Kadınlar için Özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek. ..

Bu arada bu ahlak fakiri failin yakalanmış olması ve tutuklanarak cezaevine gönderilmesi yüreklerimizi bir nebze rahatlatmış ve en azından bu barbarların rahatça sokakta gezmeleri engellenmiştir.

 

                                                                                              SÜNDÜS BAŞSORGUN

                                                                                              CHP İL KADIN KOLU BAŞKANI

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat