Kadın Meclisinden “Şiddete Hayır” Etkinliği

Okunma: 2345
Ege - Denizli 21 Kasım 2016 10:32
Videoyu Aç Kadın Meclisinden “Şiddete Hayır” Etkinliği
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Çataşçeşme Oda Tiyatrosunda bir etkinlik düzenleyerek, kadına karşı şiddete “Hayır” diyecek.

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında bir etkinlik düzenleyecek. Kadınlar arasında dayanışma, birlik ve beraberliğin vurgulanacağı programda Kadın Meclisi, kadına yönelik şiddete “hayır” diyecek. 25 Kasım 2016 Cuma günü saat 13.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde başlayacak program, saat 14.00’te Çatalçesme Oda Tiyatrosunda devam edecek. Tüm kadınları programa davet eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, “Kadına yönelik şiddet en büyük insan hakları ihlalidir. Bizler bu konumdaki kadınlar için çözüm bulmaya, yol göstermeye ve yalnız olmadıklarını hissettirmeye mecburuz” dedi.

“Kadınlarımızı bilinçlendirmek insanlık görevidir”

Şiddetin hangisine maruz kalınırsa kalınsın, insan olmanın onuruyla dik durulması gerektiğinin altını çizen Özen, “Kadınlarımız şiddete uğramaları halinde gerekli yerlere zamanında başvurmalı, gerekirse yardım ve sığınma talebinde bulunmalıdır. Kadınlarımızı bu konuda bilinçlendirmek ve devlet olarak bu konuda politikalar üretmek bir insanlık görevidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadına yönelik şiddete karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede düzenleyeceğimiz etkinliğe tüm kadınlarımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat