Karahayıt'ın Şifalı Suları 350 Temsilciye Tanıtılacak

Ege - Denizli 22 Eylül 2017 15:46
Videoyu Aç Karahayıt'ın Şifalı Suları 350 Temsilciye Tanıtılacak
A
a

Karahayıt'ın Şifalı Suları 350 Temsilciye Tanıtılacak

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale ve Karahayıt’ın şifalı sularını ve Denizli’de termal ile medikal alanlarda gerçekleşen tedavileri, uluslararası boyutta tanıtmak amacıyla düzenlenen 2. Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi kapsamında düzenlenen panel Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen panele; Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile 52 ülkeden yerli ve yabancı 350’den fazla sağlık ve turizm alanında faaliyet gösteren temsilciler katıldı.

Panelin açılış bölümünde bir konuşma yapan Valimiz Hasan Karahan, Denizli’nin birçok alanda Türkiye’de öncü ve önder bir şehir olduğunu söyleyerek; “Denizli ihracatıyla, sanayisiyle, turizmiyle, tarım ve hayvancılık alanındaki faaliyetleri ile Türkiye’nin çalışkan insanlarının olduğu bir kent. Bende bu çalışkan insanların olduğu kente hizmet ediyor olmaktan çok mutluyum” dedi.

Denizli’de Termal Turizm alanında çok ciddi bir potansiyelin olduğuna dikkat çeken Vali Karahan konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bu alanda altyapımız var, yetişmiş insan gücümüz de var. Bunların yanında istekli müteşebbis girişimcilerimiz var. Dolayısıyla helva yapacak herşeyimiz var. Bundan sonra artık helva yapacağız. Zirvenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Termal su Allah’ın bir mucizesi. Denizli’miz bu konuda iddialı. Herşeyin başı sağlık. Hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.”

Türkiye’de ilk kez bir uluslararası sağlık turizm zirvesinde sağlık kentlerinin oluşturulması ve markalaşmasının akademik panellerde ele alındığı 2. Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi'ne 52 ülkeden Sağlık Bakanlığı temsilcileri, doktorlar, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları, seyahat acenteleri ve sigorta firmalarından 300’e yakın kişi katılıyor. Bölgeye yüksek ekonomik getirisi olacağı öngörülen kür kenti modelinin Türkiye’nin diğer kaplıca bölgelerine de örnek olması ve termal sağlık turizmindeki hedeflere katkı sağlaması bekleniyor.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/