Kaymakamlar Toplantısı Polisevinde Yapıldı

Ege - Denizli 7 Ağustos 2018 15:00
Videoyu Aç Kaymakamlar Toplantısı Polisevinde Yapıldı
A
a

Kaymakamlar toplantısı Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında Denizli Polisevinde gerçekleştirildi.

http://www.denizli.bel.tr/
İlçelerdeki sorunların, ihtiyaçların, yatırımların ve projelerin değerlendirilmesi amacı ile her ay düzenli bir şekilde yapılan Kaymakamlar Toplantısı, Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında yapıldı. Polisevinde yapılmış olan toplantıya; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlarla yatırımcı Kamu Kurumlarının İl Müdürleri de katılımda bulundular.
 
Toplantıda; Kaymakamlar ve yatırımcı Kurumların İl Müdürleri, Denizli merkez ve ilçelerinde yapılan yatırımların son durumları ile alakalı bilgiler verdiler, konu ile alakalı varsa sorunlar ve ihtiyaçlardan bahsettiler .
 
İlçelerde yapılmış olan yatırım ve çalışmalar ile alakalı da bilgiler alan Vali Hasan Karahan, kamu yatırımlarının takip edilip geciktirilmeden öngörülen zamanda tamamlanması talimatını katılımcılara verdi.

Kaymakamların Görevleri Nelerdir?

Kaymakamlar kanun, tüzük, yönetmelik ve hükümet kararlarının neşir ve ilanını uygularlar ya da bunların uygulanmasını sağlarlar. Bu kapsamda yetkilerini kullanıp ve sorumlu olduğu ödevleri yerine getirirler. Kaymakamlar bunun yanında vali tarafından verilmiş olan emirleri yerine getirme, onları yürütme ve yönetmekle de yükümlüdür. Kaymakamlar, adli ve askeri yerler dışında kalmış olan tüm müesseseleri denetleyip ve teftiş edebilirler. Kaymakam, görev yapmış olduğu ilçenin genel idare ve genel gidişatını düzenleme, denetleme ve yönetmekten de sorumludur. Ayrıca Kaymakam, ilçede görev yapıyor olan memurları ve memurların çalışmalarını ve ilçedeki teşkilatın işlemesini gözetimi ve denetimi altında tutar .
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat