Kaza Sonrası İptal Edilmişti

Okunma: 4443
Ege - Denizli 21 Haziran 2018 12:06
Videoyu Aç Kaza Sonrası İptal Edilmişti
A
a

Açıklamada Denizli’nin Pamukkale İlçesi Dinamit Tepesi Bölgesi’nde,  03.06.2018’de meydana gelen üzücü yamaç paraşütü kazasının ardından; Pamukkale ilçesinde Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşları 03.06.2018 tarihi itibariyle geçici bir şekilde durdurulduğu hatırlatıldı.

http://www.denizli.bel.tr/

 

İzin Verildi

Vali Hasan Karahan’ın Olur’u ile yayınlanmış olan Yamaç Paraşütü Uçuş Yönergesinde ifade edilen tüm belgelere sahip olmak ve aranan koşulları taşımak şartı ile A Grubu işletme belgeli seyahat acentalarının Türk Hava Kurumu Temsilcisinin koordinesinde olmak koşulu ile Ticari Yamaçparaşütü ve Yelkenkanat uçuşlarına Pamukkale Kaymakamı başkanlığında meydana getirilen Pamukkale İlçe Sportif ve Turizm Kurulu’nun 13 Haziran 2018 tarihinde aldığı karar ile 14 Haziran 2018’den itibaren izin verildiği ifade edildi.

Ne Olmuştu?

 
3 Haziran 2018’de Pamukkale İlçesinde yamaç paraşütü kazası meydana gelmişti. Paraşüt sporcularından olan Nazmiye Sevda Ağda, Güney Koreli 29 yaşındaki Seo Yun Seok’la Dinamit Tepesi bölgesinden yamaç paraşütüyle havalandı. Ama kısa bir zaman sonra dengesini kaybeden pilot ve Seok yere sert biçimde çakıldılar. 
 
Kaza sonrasında Güney Koreli 29 yaşındaki Seo Yun Seok Pamukkale Üniversitesi Hastanesine götürülürken yolsa yaşamını yitirmiş, pilot tedavi altına alınmıştı. Valilik o gün tüm uçuşları 2. bir emre kadar iptal etmişti.

 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat