Kazanılmış ilk ve en önemli zaferdir

Gündem 17 Mart 2018 18:20
Videoyu Aç Kazanılmış ilk ve en önemli zaferdir
A
a

Kazanılmış ilk ve en önemli zaferdir

http://www.denizli.bel.tr/

Çanakkale Zaferi, tarihi şan ve şereflerle dolu ulusumuzun, vatan topraklarını korumak için, bağımsızlık ve egemenlik uğruna, canını vermekten çekinmedenkahramanlık destanı yazdığı ve büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk'ün yeni Türk devletinin temellerinin attığı kazanılmış ilk ve en önemli zaferdir.

 

İnancın, azmin ve kararlılığın simgesi olan Çanakkale Zaferi; kadını, erkeği, yaşlısı ile eşi benzeri görülmemiş bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhu ortaya koyup, var olma mücadelemizin bir sonucudur. Ulusumuz, 18 Mart 1915 tarihinde “Çanakkale Geçilmez” diyerek şehitlerimizin kanlarıyla vatan topraklarına bir duvar örmüştür. Umudun bittiği, gücün tükendiği bir anda millet büyük kayıplar vermesine karşın Çanakkale Boğazı'nda düşmanı Anadolu topraklarından söküp atarak büyük bir mağlubiyete uğratmıştır.

 

Bizler , ülke ve devlet olabilmek için canlarını feda eden kahramanlarımızın bizlere emanet ettiği vatanımızı sahip çıkmalı, sonsuza dek yaşatmalıyız.Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ulusal değerlerimizi ve Cumhuriyetimizikorumalı, tarihimizin bu büyük destanını gelecek nesillere aktararak aydınlık yarınlara  taşımalıyız.

 

Çanakkale Zaferimizin 103. yılında  başta bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türk ordusunun kahraman askerlerini, vatanımız uğruna yaşamlarını yitiren tüm şehitlerimizi minnetle, rahmetle  sevgi ve saygıyla anıyoruz.

 

Avukat Müjdat İLHAN

Denizli Barosu Başkanı

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat