Lige Bir Hafta Ara Verildi

Ege - Denizli 7 Kasım 2018 12:35
Videoyu Aç Lige Bir Hafta Ara Verildi
A
a

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca, Denizli Süper Amatör Lig karşılaşmalarına 1 hafta ara veriliğini açıklandı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli amatör spor camiasında maçta kalp krizi geçirip yaşamını yitiren Sarayköysporlu Nijeryalı Ekundayo Ebenezer Nawoyeka’nın yası tutuluyor. Bu yüzden karşılaşmalara 1 hafa ara verildi. Türkiye Futbol Federasyonu devam eden liglerde 10-11 Kasım tarihlerinde yapılacak olan maçlarda 1 dakikalık saygı duruşu ve siyah bant takılmasına karar verdi. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, yaşamını yitiren futbolculara Allah’tan rahmet, spor camiasına da başsağlığı dilediğini ifade etti.

Futbol sahalarında ara sıra gerçekleşen acı olaylardan bir tanesi de geçen hafta sonunda maalesef Denizli’de oldu. Denizli Süper Amatör Lig’de Servergazi Stadı’nda Yeşilköyspor ile Sarayköyspor arasında yapılan müsabakanın 35. Dakikasında konuk takımın 23 yaşındaki Njeryalı oyuncusu Ekundayo Ebenezer Nawoyeka kalp krizi geçirdi ve yaşamını yitirdi. Vefatıyla Denizli amatör spor camiasını yasa boğan Ekundayo Ebenezer Nawoyeka anısına bazı kararlar verildi. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi, sahada yaşamını kaybeden Nijeryalı oyuncu için Denizli Süper Amatör Lig müsabakalarını bir hafta tatil etti.

SÜPER LİG KAYDIRILACAK

Oyuncusunu kaybetmiş olan Sarayköyspor’un bu hafta sonunda oynanacak olan Bağbaşı Zeytinköyspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesi isteğini görüşen Denizli ASKF yönetimi, amatör spor camiasının Ekundayo Ebenezer Nawoyeka olayından olumsuz etkilenmesini de göz önüne alıp, 10-11 Kasım tarihlerinde oynanması gerekli olan Denizli Süper Amatör Lig müsabakalarına 1 hafta ara verilmesini kararlaştırdı.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat