Günümüzün Acı Gerçeği...

A
a
http://www.denizli.bel.tr/

Halil Esendağ! SeIçuk Duracık! Anısına

GÜNÜMÜZÜN ACI GERÇEĞİ...

Bir zamanlar MİLLETİN varlığı, DAVANIN devamı, VATANIN selameti, TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜNÜN geleceği için bedeller canla ödenirken, şimdi kendilerini bu kisveyle gösterip ölümlü nefislerini doyurmak için parsa toplamakla meşgul çıkarcıların sahneledikleri oyunları izlemekteyiz siyaset sahnesinde...

Onca can neden verildi?
Sorusunu sormaktan aciz, MENFAAT uğruna tüm sahtekarlık çeşiti ruhuna işlemiş, hayasız insanlarla dolu şimdi etrafımız... VATANI için en iyisini ve en doğrusunu yapabilmek adına bir yerlerde göreve talip olup bu yolda ilerlemeye çalışanları da alaşağı etmek, ya da pasif konumda tutarak kendilerinin siyasi çıkarlarını gölgelememesi için her yolu deneyen, siyasi iktidarın niymetlerini şahsi menfaatleri için isteyen ve bunu elde etmek için canhıraş her şeye saldırmaktan ve kendinden olanı bile gözü görmeyen kişilerle muhatap olunuyor bu dönemde.

 
Ey inananlar! Allah’a itaat edin, Allah’ın elçisine  ve  sizden olan ulul-emre (yöneticilere) itaat edin.  (4-Nisa Suresi 59)
Ne acıdır ki…

VATAN, MİLLET, İDEAL, DAVA, CUMHURİYET, DİN sözleri ile yola çıkanlar, daha yukarılara tırmanmadan siyaset merdivenin ikinci üçüncü basamağında o rüzgara kapılıp, rüzgarın sarhoşluğuyla sağına soluna çemkirmeler, haddi olmadığı halde etrafındakilere hadsizce had bildirmeye kalkmalar bunlar siyasetin üst kademesinde olunca ne hallerde olurlar acaba sorusunu sordurtmaktadırlar.
Yalnız bunca olumsuz tavır sergileyenler şunu unutmamalıdırlar. Herkesin elbette bir planı var. Ama iyi niyetli ama kötü. Plan kurucuların en büyüğü YÜCE YARATAN dır. Onunda bir hesabı vardır. Dürüst, namuslu, riyadan uzak ve inancı doğrultusunda samimi bir şekilde hareket eden mutlaka başarıya ulaşacaktır. Eğer ki bizlerde sayılan bu vasıflardan hissemize düşeni almışsak ve bu karakteri sergileyebiliyorsak, bu vasıflara haiz olan kişiler o merdivenlerin basamaklarını çıkarak yönetim kadrolarında yerlerini alıp en güzel şekilde yönetim uslubuyla bizleri yönetecektir.  Yok bizler hissemize düşen bu karakterlerden uzaksak yukarıda saydığımız ve hiç tasvip etmediğimiz karakterleri sergileyen kişiler yönetim kadrolarında kendilerine yer edinip bizleri karakterleri doğrultusunda yönetme çabasına gireceklerdir.


Şu bir gerçek ki Allah size emanetleri ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor.   (44-Nisa Suresi 58)
Çünkü unutulmaması gereken ‘’Bizler nasıl olursak o şekilde yönetileceğiz.’’ Bu konuda kötü yöneticiler ne kadar vebal altındaysa, Doğru ,Dürüst, İnançlı ve yönetim konusunda bilgili, deneyimli kişilerin uzak durması, mücadele etmemesi sonucunda da onlarda vebal altındadır. İşi ehline teslim etmeyenler,bunun için gayret sarf etmeyenler, bu uğurda her şeyinden vaz geçenlerin ve bedel ödeyenlerin haklarını ödeyemeyecektir.

Ey inananlar! Adalet ve dürüstlüğün tanıkları olarak Allah için kollayıp gözetenler olun. Bir topluluğa kininiz, sizi adaletsiz davranmaya asla itmesin. Adaletli olun. Bu korunup sakınanlar için daha uygundur.   (5-Maide Suresi 8)
TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN...
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Kılıçkıran 19 Haziran 2018 11:31

Allah razı olsun.Teşekkürler.Her karanlığın sonu aydınlıktır. Şurası iyi bilinmelidir. Ülkücü hareket bu günlere kolay gelmedi.Ülkücü hareket, engellemeye kimsenin ama hiçkimsenin gücü yetmez,bu fetret devri bitecek,kervan kaldığı yerden yola devam edecektir inşallah.Yüce Allah yâr ve yardımcımız olsun.

0 1 Cevap Yaz
İbrahım mutluer 5 Haziran 2018 14:34

Tüm ülkücü şehitlerimize Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah sözün bittiği yerdeyiz tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin Türkün türkten başka dostu yoktur

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat