S.Özlem ÖZTÜRK

S.Özlem ÖZTÜRK

Akishaber / Yönetici
Yazarın Tüm Yazıları >

Günümüzün Acı Gerçeği...

A+A-

Halil Esendağ! SeIçuk Duracık! Anısına

GÜNÜMÜZÜN ACI GERÇEĞİ...

Bir zamanlar MİLLETİN varlığı, DAVANIN devamı, VATANIN selameti, TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜNÜN geleceği için bedeller canla ödenirken, şimdi kendilerini bu kisveyle gösterip ölümlü nefislerini doyurmak için parsa toplamakla meşgul çıkarcıların sahneledikleri oyunları izlemekteyiz siyaset sahnesinde...

Onca can neden verildi?
Sorusunu sormaktan aciz, MENFAAT uğruna tüm sahtekarlık çeşiti ruhuna işlemiş, hayasız insanlarla dolu şimdi etrafımız... VATANI için en iyisini ve en doğrusunu yapabilmek adına bir yerlerde göreve talip olup bu yolda ilerlemeye çalışanları da alaşağı etmek, ya da pasif konumda tutarak kendilerinin siyasi çıkarlarını gölgelememesi için her yolu deneyen, siyasi iktidarın niymetlerini şahsi menfaatleri için isteyen ve bunu elde etmek için canhıraş her şeye saldırmaktan ve kendinden olanı bile gözü görmeyen kişilerle muhatap olunuyor bu dönemde.

 
Ey inananlar! Allah’a itaat edin, Allah’ın elçisine  ve  sizden olan ulul-emre (yöneticilere) itaat edin.  (4-Nisa Suresi 59)
Ne acıdır ki…

VATAN, MİLLET, İDEAL, DAVA, CUMHURİYET, DİN sözleri ile yola çıkanlar, daha yukarılara tırmanmadan siyaset merdivenin ikinci üçüncü basamağında o rüzgara kapılıp, rüzgarın sarhoşluğuyla sağına soluna çemkirmeler, haddi olmadığı halde etrafındakilere hadsizce had bildirmeye kalkmalar bunlar siyasetin üst kademesinde olunca ne hallerde olurlar acaba sorusunu sordurtmaktadırlar.
Yalnız bunca olumsuz tavır sergileyenler şunu unutmamalıdırlar. Herkesin elbette bir planı var. Ama iyi niyetli ama kötü. Plan kurucuların en büyüğü YÜCE YARATAN dır. Onunda bir hesabı vardır. Dürüst, namuslu, riyadan uzak ve inancı doğrultusunda samimi bir şekilde hareket eden mutlaka başarıya ulaşacaktır. Eğer ki bizlerde sayılan bu vasıflardan hissemize düşeni almışsak ve bu karakteri sergileyebiliyorsak, bu vasıflara haiz olan kişiler o merdivenlerin basamaklarını çıkarak yönetim kadrolarında yerlerini alıp en güzel şekilde yönetim uslubuyla bizleri yönetecektir.  Yok bizler hissemize düşen bu karakterlerden uzaksak yukarıda saydığımız ve hiç tasvip etmediğimiz karakterleri sergileyen kişiler yönetim kadrolarında kendilerine yer edinip bizleri karakterleri doğrultusunda yönetme çabasına gireceklerdir.


Şu bir gerçek ki Allah size emanetleri ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor.   (44-Nisa Suresi 58)
Çünkü unutulmaması gereken ‘’Bizler nasıl olursak o şekilde yönetileceğiz.’’ Bu konuda kötü yöneticiler ne kadar vebal altındaysa, Doğru ,Dürüst, İnançlı ve yönetim konusunda bilgili, deneyimli kişilerin uzak durması, mücadele etmemesi sonucunda da onlarda vebal altındadır. İşi ehline teslim etmeyenler,bunun için gayret sarf etmeyenler, bu uğurda her şeyinden vaz geçenlerin ve bedel ödeyenlerin haklarını ödeyemeyecektir.

Ey inananlar! Adalet ve dürüstlüğün tanıkları olarak Allah için kollayıp gözetenler olun. Bir topluluğa kininiz, sizi adaletsiz davranmaya asla itmesin. Adaletli olun. Bu korunup sakınanlar için daha uygundur.   (5-Maide Suresi 8)
TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN...
 
Bu yazı toplam 20976 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.