Sadi ÖZTEKİN

Sadi ÖZTEKİN

Yazarın Tüm Yazıları >

Kirli Çizme !

A+A-

Allah’ım ne büyük acıymış bu. Dayanılacak gibi değil. Bir tarafta yaralı madencimizin biri “Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diyor. Öbür tarafta bir başkası; “Madene tekrar inecek misiniz?” sorusuna “İnmeliyim… Kredi borcum var!” diyerek çaresizliğini boynunu bükerek ifade ediyor. Allah’ım sen bize dayanma gücü ver. Ne yürekli insanımız var. İşte bizim milletimiz. Evet biz buyuz.

Gençlerimize örnek olacak asıl model bu madencilerimiz! Geçmişimize gidin yine bu örneklere rastlayacaksınız: Çanakkale Savaşlarında yaralı düşman askerini kucaklayıp tedavi için kendi birliğine götüren de bizim askerimiz değil miydi?

Ey Türk Gençliği ne olur bu duyguyu kaybetme! Kaybetme ki; Dünya durdukça milletimiz de varlığını korusun. Ne olur sen malı-mülküyle etrafına hava atan, ana-babasını unutan, kendi evladını görmezden gelen, konu-komşu nedir bilmeyen, sadece kendini düşünen asalaklardan olma! Devletine bağlı, milletini sürekli güçlendirmeye çalışan bir insan olmaya bak. Ve şunu hiç unutma ki Tarih Soma’lı kahraman işçi kardeşimizi “çizmesi “yle birlikte not edecek de, başıboş gezen, topluma hiç yararı olmayan, parası bol ama şımarık insanları hiçbir şekilde hatırlamayacak! “Kredi borcum var. Madene tekrar inmeliyim” diyen madencimizi yazacak da, Soma faciasını kısa bir süre sonra unutacak kişileri hiç anmayacak. Evet bizi biz yapan değerlerin başında kişinin parası, makamı, malı ve mülkü değil de “insan oluşu” gelir. Ama şunu da bil ki insan olabilmek çok zor. Zor ama, değer be yiğidim. Sen yine de insan olmaya bak!

Bu yazı toplam 2202 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.