Atakan Kılıç

MESELEMİZ NEYDİ SAHİ ?

A
a
http://www.denizli.bel.tr/
Meselemiz neydi sahi ? Ya da şöyle soralım.Bugün, bir meseleye sahip olamamaktan daha önemli bir meselemiz var mı ? Durmadan belirsiz tanımlamalar yapmaktan,durmadan bitimsiz diskurlar kurarak suyu bulundırmaktan öteye ne zaman geçeceğiz ?
*
Dirilmek için,ölülerle irtibat kurmamız gerekir! Nereye gitmek gerektiğini bilmek ancak nereden başlanması gerektiğini bilmeye bağlıdır. Dün olduğu gibi bugün de bizim geleceğimiz,geçmişimiz de toplanır. Ve asıl önemlisi,esaslı ve büyük şey ancak bir gelenekte kökleşmekle mümkündür.Yani geçmiş köklerimizin,bugünkü gövdesi olmadıkça hiç bir zaman çiçek açamayacağız demektir !
*
Dünya değişiyor ! Biz de değişiyoruz ! Müslüman olmak ile Müslüman kalmak,Türk olmak ile Türk kalmak gibi kavramlar her geçen biraz daha beynimi uyuşturuyor!Beton duvarlar yıkıldı,naylon duvarlar yükseltildi; her daim kapitalist merkezle,geri kalanlar arasındaki sözde 'asalet farkı' korunmaya devam ediyor.
Dünya yeni düzene doğru hızla giderken, her zamanki gibi orada Müslümanlara ve Türklere yer açılmayacağı apaçık ortada...
*
Uzun kelamlar ederek,taşı gediğine koymamak olmaz.Bizim için mesele nedir onu bilelim !Bizim için en önemli mesele,dünya değişirken eskilerimizi çöpe atmamızdır! Biliyoruz ki,kan,gözyaşı,zulüm bitmeyecektir.Ve dahilinde,zalimden merhamet beklemek gibi ahmakça bir eylemi düşünmüyorum bile... O vakit,yapılması gereken bellidir ! İlk olarak kendimize itiraf etmeyi bilelim,birbirimizi de kandırmayalım. Zayıf yerlerimizi görelim,sistemle çatışmadan önce kendimizi güçlendirelim.Törpülenmiş ruhlarımıza can katalım  ! Milli ve yerli kavramlar etrafında bir çember oluşturup,uluslarası teamüllere ve sıfatlara değil kendimize sarılalım !Devlet aklı nedir ? İç siyaset nedir ? Bilelim !
Yani sonuç olarak,bir kaç edepsizin ütopyasında kavrulmayalım da,kendi aklımızda ve kalbimizde yanalım !
*
Bugünkü ve yarınki Türkiye'nin yöneticileri yaşama zevkini bırakıp,yaşatma aşkına gönül vermeli !Sabırlı ve azimli...Gösterişsiz ve nümayişsiz çalışmadırlar.Bu ruh aşamasının ilk ve esaslı işi de insan yetiştirmekten geçer !En büyük özelliği fedakarlık olan bu asil milletin yöneticileri de elzem şartla fedakar ve çalışkan olmak zorundadırlar.Çünkü yarınki Türkiye'yi,Anadolu'nun toprağında kaynayan bir kan,bin küsür yıllık bir tarih ve millet ,oteriteli bir devlet ve kesinlikle inanmış bir ruhun üstüne kurmak istiyorsak...
Meseleyi bileceğiz ! Yetişeceğiz,yetiştireceğiz !
 
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Nazmiye cosgun 21 Mart 2017 08:07

Kalemine yuregine sağlık. Siz degerli genclerin varligi bizi mutlu ediyor.sizlerin sayesinde yarinlara biraz daha umutla bakiyoruz.iyiki varsiniz yolunuz kaderiniz bahtiniz acik olsun.

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat