S.Özlem ÖZTÜRK

S.Özlem ÖZTÜRK

Akishaber / Yönetici
Yazarın Tüm Yazıları >

Sevgileri, Hayalleri, Amaçları Yok Eden KİM?..

A+A-

UMUTLARIN YOK OLMASI NE DEMEK BİLİR MİSİN?...

Nereden bileceksin!..

Aldılar mı senin umutlarını, hayallerini, sevgilerini ellerinden?

Kapattılar mı yollarını, kararttılar mı amaçlarını?

Bir ışık görürsün, bir sevgi bulursun, bir yol keşfedersin... Hah işte şimdi tamam dersin. Yüreğini açarsın, yola çıkarsın, o sevgiye doğru yürürsün. Ama olmaz!...

İmtihan bu ya!.. Acı çekeceksin, bedel ödeyeceksin, tertemiz olan o yüreğini kavuracaksın, kimse için kötülük düşünmeyen beynin yanacak acılarla. Kim bilebilir belki sonra kavuşacaksın, HAYALLERİNE, SEVGİNE, YOLLARINA…

Boğulmuşsun, çaresizsin, tutacak bir el yok etrafında. Yapa yalnız ve ne yapacağını bilmez halde bulsan satın alacaksın ölümü bile. Kahredersin yaşadığına, yaşadıklarına. Sonra silkelenir kendine gelirsin. Birden korkmaya başlarsın, inancın gereği, asilik mi ettim diye Allaha?

Yoktur bir çıkış yolu, inandığına sarılmaktan başka. Yalvarırsın, tut elimi diye benliğini yakarcasına. Umut hiç bitmez. Çünkü her dertten daha büyük, ve seni yaratan, yalnız bırakmayacağını bildiğin Rabbin vardır. Dayanırsın ona var gücünle. Ilık bir huzur, ufacıkda olsa bir umut, ve nereye olduğunu bilmediğin cılız bir yol tutar amaçsızca yürümeye başlarsın.

Her şeyden önemlisi yaşıyorsun, nefes alıyorsun ve adım atmak için az da olsa hala takatin var. İşte bu bile milyonlarca şükre değer der ve dualarını gönderirsin o yüce makama.

Kim bilir bu kaçıncı sevgide ihaneti görüşün, bu kaçıncı yıkılışın, bu kaçıncı hayallerinin yerle bir edilişi, bu kaçıncı yollarının kapanışıydı.

Vaz geçmek yoktu, pes etmiyecek, mutlaka bir yol bulacak bir karakter üzerine yaratılmıştı…

Görevi MÜCADELE, MÜCADELE, MÜCADELE idi.

Tekrar koydu yanmış yüreğine sevgisini, aldı hayallerini kavrulmuş beynine, düştü yine o cılız yollara.

İşte tam bu bitmişliği, nefessizliği yaşarken, bir umut, bir ışık, bir sevgi denk gelir, bir yol açılır hayatın bu zamanında karşısına. Önce ürkektir, tedirgindir, yaralıdır yaklaşmaz. Ama yalnızlığın verdiği yorgunluk ve mücadelenin verdiği güç ile yürür o zor zamanlara da karşısına çıkan o sevgiye,  yola doğru.

İnanır, güvenir, sever karakteri gereği ve mücadele iç güdüsü ile. Çünkü gitmesi gereken bir yol, gerçekleştirmesi gereken hayalleri ve ulaşması gereken bir amacı vardır.

Yürür o yolda bir müddet. Yok olmaya yüz tutmuş hayalleri, sevgisi ve inancını tazeleyerek. Hepsinin üzerine bir miktar daha koyarak yürür, yürür, yürür.

Tam yolun ortasına gelir ve acı gerçeklerle yine yüzleşmek durumunda kalır. İnandığı, güvendiği, yol yine ona oyun oynamış, ihaneti, umutsuzluğu, sevgisizliği serpmiştir o yolun mesafelerine.

Yalan, ihanet, çıkar, nefis, kıskançlık, karalama hepsi mevcuttu o yolum kilometrelerinde.

Bir bakar yine yalnız, yine sessiz, yine kimsesizdir. Oyuna gelmiştir, çıkarları ve ihtirasları olanlar tarafından.

Hiç umursamamışlardı hayallerini, amaçlarını, sevgisini. Nefes alacaktı, Nefes aldırtacaktı, yol açacaktı güzel bir hayat için, umut olacaktı umudunu yitirenlere hem kendisi için hem sevdiklerine. Sevgi, güven, inanmak yetmemişti  hayallerini gerçekleştirmeye. Unuttuğu tek şey hiç kimse onun gibi değildi. Diğerlerinin, amaçları, istekleri, değerleri  ve yolları onunla aynı değildi.

Yine yıkılmış, yine hayalleri yok edilmiş, yine sevgisi tarumar edilmiş, yine yolları kapatılmış, yalnızlığa itilmişti.

Olsun!..

Bu da geçecekti, yine yol açacak, hayal yeşertecek, umutlarını ayağa kaldırıp, yeniden ayağa kalkacak, gücünü toplayacak, onun gibilerle el ele tutuşarak, açacağı  o sevgi yolunda yine yürüyecekti. Tüm ihanet edenlere, sevgi düşmanlarına, amaçları olmayan nefsin kölelerine ve çıkarları için her şeyi yapan ve her şeye katlananlara inat.

Çünkü onun yıkılmaz bir inancı, her şeyden daha büyük bir Allahı, ve günün birinde mutlaka gerçekleşecek bir ideali vardı.

İşte bütün bunlar için, dayanmaya, sabretmeye ve acı çekmeye değerdi. Bir gün mutlaka başaracak, beklediği olacak, o da sevgi ile gülecekti. Sadece biraz zaman…

Yeni umutlara, yeni hayallere, yeni sevgilere ve yeni yollara yelken açacak  YENİDEN!...

Bu yazı toplam 37588 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum