S.Özlem ÖZTÜRK

S.Özlem ÖZTÜRK

Akishaber / Yönetici
Yazarın Tüm Yazıları >

Türk’e Çemkirenleri Unutmayacağız!..

A+A-

Herkes had sınırını bilmeli. Tarihte o sınırlar aşıldığında neler olmuş iyi öğrenmeli. İhaneti tavana taşıyanlar ve onların arkasında duranlar da artık vızıltılarını kesmeli...

Bu günlerde gündemi haybeye işgal eden,  ve bazı çevrelerce de bazen aleni destek bazen de sessiz kalarak gizliden gizliye destek gören bir konu var. Bu konu TÜRK’e çemkiren, TÜRK’ün hakkında negatif bir şeyler söyleme gayreti gösteren, İhanette tavan yapan, bazı  mide bulandıran sineklerin durumu.

Günümüzde bu alanı kullanarak gündemde kalmak,  veya popüleritesini artırmak gayreti olan zavallıların kullandığı bir konu oldu TÜRK’e vurmak, ve bu konuda ileri geri konuşmak.

Konuşanların adını burada yazıp sayfamı kirletip, yazımın değerini düşürmeyi asla istemem.

Ama bu konu ile ilgilenenler şunu çok iyi bilmelidirler ki, yerme gayretini kendilerine yol olarak çizmiş zavallılar, eğer bu asil ırk olmasaydı bu gün bu topraklar üzerinde esameleri bile okunmayacak ve bu günkü oturdukları koltukları ve hakları olmayacaktı.

Şu anda yaptıkları rahmetli Nasrettin Hoca’nın fıkrasında dile getirdiği gibi bindikleri dalı kesmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Birilerine şirin görünmek, günü kurtarıp kendilerini bir şekilde lanse etmek için ve sözüm ona Türk düşmanlarının gücünden nemalanmak için izlenen bu yol onları yarı yolda bırakacaktır.

Peki bunlar maşa, ya bu maşayı tutup da bağırttıranlara ne demeli. Türk ırkının üstün başarıları sonucu bu günü yaşarlarken bu ihanet neden? Neden herkes atını itini nallamış Türkü’ün peşine düşmüş (Bu deyim annemden bizlere intikal etmiştir).Ne istemektedirler zamanında dünyaya adaleti yaymış ve zulüm gören her halkın yanında olmuş bu milletten?

Bunların tek istekleri, nasıl elde ettikleri belli olmayan  şu an kullandıkları gücü, ellerinde bulundurdukları ve hoyratça kullandıkları mevki ve makamı her ne pahasına olursa olsun kaybetmemek. Bu kaybı yaşamamak içinde her şey mübah ilkesi ile hareket etmek ve buna uygun her türlü çirkefe bulaşmaktır.Bu çirkefliklerin en başında gelenlerse,

Eğitimi bozuyorlar ki, bu hayasızlar pirim yapsınlar.

Ahlakı bozuyorlar ki, bu kişiler gündemde kalsın sorgulanmasınlar.

Düzeni bozuyorlar ki, istedikleri alanda at koştursunlar.

Adaleti bozuyorlar ki, kendilerini koruyan adaletsizliği uygulasınlar.

İnsanı bozuyorlar ki, istedikleri gibi yönetip hükümleri altına alsınlar.

Ve düşünceyi bozuyorlar ki, bu havlayanlara kimse ses çıkarmasınlar.

Bu bozuklukların hepsi  bir yazı konusu, ama biz bu gün hayasızca bizlere hırlayanlardan bahsedicez. İşte bunun üzerine bu alıntıya yer vermek istiyorum.

Sinekler tatlı bulaşığı olan çanaklara karınlarını doyurmak için konar. Tatlı tükenince de o çanağı terk eder. Bu hayasız ve gaflet içinde oldukları durum bu işte. Bahsi geçen alıntıdaki ‘’çanak’’ şu anda gücü bulunanlar, yarın güç kaybolunca bu sineklerde başka çanaklara uçacaklar. Herhangi bir ülküsü, duruşu, sevdası ve davası olmayan kişilerin bir yerde kümelenmesi, sineklerin durumundan farksızdır!

 Ancak Bizler ırkına hayran olup guruyla yaşayanlar, bu çanakçı sinekleri ve bu sineklerin vızıldamasına göz yumanları hiç unutmayacağız.

Bizler tarihte yaşamış ve tarihe altın harflerle bizim atalarımızın isimlerini yazdırmış, tüm tarihimizin her zaman dilimi ile gurur duyar, ve bunlarla övünürüz.

Kimse unutmasın tarihe damga vuran yüce TÜRK MİLLETİNİN fertleriyiz biz.

Bizler NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE şuuru ile yaşayan ve bu şuurla ölecek olan TÜRK VATANDAŞIYIZ…

Sizleri unutmayacağız, unutturmayacağız…

Bu yazı toplam 2314 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.