Metin Ak, PAÜ’nün Gururu Oldu.

İlçe Haberleri 17 Mayıs 2018 17:07
Videoyu Aç Metin Ak, PAÜ’nün Gururu Oldu.
A
a

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Ak, PAÜ’nün gururu oldu.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Ak, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (BAGEP) 2018’de alanında yapmış olduğu üstün nitelikli çalışmalarından dolayı Pamukkale Üniversitesi’nin adını Türkiye’nin önde gelen başarılı üniversitelerinin arasına soktu.

Bilim Akademisince başlatılan ve kamu fonları yerine toplumdan gelen maddi destek ile sürdürülen Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı’nın bu seneki ödüllerinden Kimya/Kimya Mühendisliği çalışma alanındaki ödülünü Pamukkale Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Ak aldı.

BU ÖDÜLÜ ALAN İLK KİŞİ

Aldığı ödül ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin olduğu listede Pamukkale Üniversitesi’nin de yer almasına neden  olan Prof. Dr. Metin Ak, bununla birlikte Pamukkale Üniversitesi’nin bu ödülü kazanan ilk akademisyeni de oldu ve alanında yapmış olduğu üstün nitelikli çalışmaları ile BAGEP 2018 ödülünü kazanıp senelik 15.000 TL destek alma hakkını da kazandı.

Genç bilim insanlarının özgeçmişi ve önerdiği proje değerlendirilip verilen ödül çerçevesinde Fen-Mühendislik, Sosyal ve Sağlık bilimleri alanlarından kabul edilen 312 nitelikli başvurudan, yalnızca 39 başvurunun ödüllendirilmiş olduğu programda Kimya/Kimya Mühendisliği alanında Pamukkale Üniversitesi ile beraber ODTÜ, Bilkent ve Koç Üniversiteleri ödül kazanan üniversiteler arasındaydı.
 
Bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak tanıtmak, örneklemek ve gözetmek için 2011senesinde kurulan Bilim Akademisince başlatılan Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (BAGEP) kamu fonları ile değil, toplumun desteği ile sürdürülmektedir.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat