MHP'li Garp'in Çabaları Sonunda

Okunma: 2282
Ege - Denizli 16 Kasım 2016 13:30
Videoyu Aç MHP'li Garp'in Çabaları Sonunda
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılından bu yana uygulanan ve ilçeler arasında eşitsizliklere yol açan farklı su tarifesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip’in girişimiyle giderildi.

http://www.denizli.bel.tr/

MHP’li Garip, DESKİ’nin 2017 bütçe görüşmeleri sırasında 2014 yılından bu yana devam eden ilçe ve mahalleler arasındaki farkı su tarifesi uygulamasının eşitlenmesini istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Garip’in itirazını haklı buldu. Yapılan görüşmelerde 2017 yılı DESKİ bütçesi ve 2017 yılında Denizli genelinde uygulanacak su ücretleri tarifesinde itiraz dikkate alınarak, su ücretlerinde yeniden düzenlemeye gidildi. Buna göre Pamukkale ve Merkezefendi dışında ilçe merkezlerinde su birim fiyatı 0.15 tona kadar 2 TL olarak öngörülmüşken, tüm Denizli genelindeki 68 beldede yarısı, köyden mahalleye dönüşen 359 mahallede ortalama 50 kuruş olarak uygulanacak ve tek fiyat uygulamasına geçilecek.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Büyükşehir Meclisinde söz alan Av. Yusuf Garip, su birim fiyatlarının eşitlenmesi ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu karar ve Başkan Osman Zolan’ın göstermiş olduğu hassasiyet sebebiyle teşekkür etti.

ZOLAN İTİRAZI HAKLI BULDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da yaptığı konuşmada, “Sayın Garip’in su tarifelerindeki eşitliğin giderilmesi konusunda itirazını haklı buluyorum. Hak, adalet ve eşitliğin gerçekten olduğuna inanıyorsak biz bugün bu hak, adalet ve eşitliği uygulamış durumdayız. Bu konuda ben de Sayın Garip’e özellikle teşekkür ediyorum, geçmiş dönemdeki itirazları haklı idi. Ancak o günün koşullarında burada her şeyi açık açık konuşamadık. Ama şimdi bu kürsüden bu meclis huzurunda söylüyorum, fiyat ücretlendirmeleri konusundaki Yusuf Garip’in tutumu haklı ve yerinde idi. Biz de bu hakkı teslim ediyor ve tüm ilçelerimiz, beldelerimiz, mahallelerimizdeki fiyat eşitsizliğini ortadan kaldırıyoruz. Duyarlı davranışınız için ben teşekkür ederim “ dedi. MESUT GÜLER

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat