Mücadelesi 19 Ay Sürdü

Ege - Denizli 18 Haziran 2018 15:25
Videoyu Aç Mücadelesi 19 Ay Sürdü
A
a

Denizli ilinde doğuştan kalp yetmezliği olan minik Eylül, İzmir ilinde tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli ilinde doğuştan kalp yetmezliği olan ve bu hastalıkla mücadele eden ve 19 aylık olduğunda durumu çok kötü olduğu için Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesine götürülen minik Eylül Eyiden, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

 

Kalbi Büyüyordu

Arzu ve Özgür Eyiden çiftinin ilk bebekleri olan Eylül, daha 35 günlükken nefes alamadığından ötürü acilen hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınmıştı. Kalbi devamlı büyüyüp genişleyen, genetik ve kronik bir kalp hastalığı olan Dilate Kardiyomiyopati" teşhisi konulan minik Eylül, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'ne yaşam için mücadele vermeye başladı.
 
Minik Eylül'ün hayata tutunabilmesi tek şansınınsa kalp nakli olduğu ifade edildi. Aile ise sonunda çaresiz bir şekilde evlerine dönüp minik kızlarının tedavisine ilaçla devam etmek zorunda kaldılar. Sağlık kontrolleri
süren minik Eylül, 19 aylık olduğunda hastalığı çok ağırlaştı.
 

Defnedildi

Tekrardan Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'ne kaldırılan Minik Eylül, yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Minik Eylül, dün sabah sularında tedavi görmüş olduğu hastanede gerçekleştirilen tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı. İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'nden Denizli iline götürülen Eylül Eyiden, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Servergazi Mezarlığında defnedildi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat