MÜSİAD ''Denizli'de Raylı Sistem Acilen Ele Alınmalı''

Gündem 6 Mart 2018 12:07
Videoyu Aç MÜSİAD ''Denizli'de Raylı Sistem Acilen Ele Alınmalı''
A
a

MÜSİAD ''Denizli'de Raylı Sistem Acilen Ele Alınmalı''

http://www.denizli.bel.tr/

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, Denizli’de raylı sistemin acilen ele alınması gerektiğini söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, gerçekleştirilen her toplantıda, Denizli’nin lojistik anlamda çok eksiğinin bulunduğu yönünde üyelerden geri bildirim aldıklarını, konunun acilen ele alınması gerektiğini söyledi.

MÜSİAD Şube Başkanı Biltekin, “Denizli şehir merkezinden Çardak-Dinar hattında hızlı tren yapılmasına dair çalışmalar yürütülmelidir. Denizli-Çardak-Dinar arası raylı sistemin kurulması hem Çardak havaalanına ulaşımı kolaylaştıracak hem de bu hat Afyon-Ankara, (ileri dönemde Afyon, Ankara, Sivas, Erzincan ) Afyon –İstanbul hızlı tren hattına entegre edilebilecektir. Ayrıca bu raylı sistemin Çardak Organize Sanayi Bölgesi’ne de lojistik olarak ciddi katkı sağlayacaktır. İkinci önemli konu da Denizli-İzmir hattında tır dorselerinin karayolu yerine yine raylı sistem ile limana kadar taşınması konusudur. Denizli’den her Cuma ortalama 40-50 tır İzmir limanına Denizli-Aydın hattından kara yolu ile çekicilerle çekilmektedir. Bunun yerine Denizli’den İzmir limanına kadar tır dorseleri tek bir tren lokomotifi ile çekilerek karayolu trafiği de rahatlamış olacaktır. Bunun örneği; İtalya Trieste limanı ile Hamburg hattında kullanılmaktadır.

Raylı sistem yatırımlarının navlun maliyetlerini düşürerek ilimizden ve bölge illerden daha fazla ihracat yapılmasına, rekabet gücümüzün artmasına, ülke ekonomisinin gelişimine ciddi katkılar sağlayacaktır.

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat