O'nun Işığında Yolumuza Devam EDECEĞİZ

Okunma: 1566
Gündem 10 Kasım 2016 08:25
Videoyu Aç O'nun Işığında Yolumuza Devam EDECEĞİZ
A
a

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İstiklal mücadelesinin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78’inci yılında saygı, minnet ve özlemle andıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Atatürk’ün fikir ve ilkeleri doğrultusunda şekillenen Türkiye Cumhuriyeti, onun rehberliğinin aydınlık ışığında emin adımlarla yürümeyi sürdürüyor” dedi.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletinin gönül dünyasında yaşamaya devam ettiğini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Büyük önderimiz, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ demiştir. Onun bize bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, onun fikirleri ışığında ebediyen var olacak; Türk milleti, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını nesiller boyu yaşatacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Atatürk’ün yaptıklarıyla tüm mazlum milletlere örnek olduğunu belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Hasta adam diye nitelendirilen bir ülkeden genç, dinamik ve yenilikçi bir cumhuriyet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe geçmiş büyük bir lider olarak tüm dünyada takdirle anılmaktadır. Milletimizin büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.”

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat