Öğrenciler Gönüllü

Okunma: 518
Ege - Denizli 10 Ekim 2016 15:37
Videoyu Aç Öğrenciler Gönüllü
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Meclislerinin Denizli'de yaptığı çalışmalar hakkında bilgi almak isteyen Kezban Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Kent Konseyini ziyaret etti. Öğrenciler gönüllü olarak Kent Konseyi çalışmalarında yer almak istediklerini ifade etti.

http://www.denizli.bel.tr/

Kezban Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Meclislerinin çalışmaları hakkında bilgi almak için Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci’yi ziyaret etti. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyinin 1998 yılında Gençlik Meclisleri ile başlayan sürecini anlatarak, bugün gelinen noktada büyük başarıların altına imza atan bir Meclis topluluğu haline geldiğini kaydetti. Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, "Kent Konseyinin 20 yıla yaklaşan tarihsel bir gelişimi var. Yerel Gündem 21ile başlayan süreç 2005 yılında Belediyeler Kanunun çıkması ile Kent Konseyi tanımı, yasal bir mevzuata kavuştu” dedi. Kent Konseyinin Kadın, Engelli, Gençlik ve Çocuk Meclislerini bünyesinde barındırdığını ifade eden Değirmenci, “Buradaki amacımız Denizli'de yaşayan herkesin Kent Konseyi ile iletişimini sağlamaktır. ‘Kent Konseyi beni kapsamıyor’ diyecek hiç bir grup yok. Bunun yanı sıra El emeği Pazarı ve Kent Şairleri Topluluğu olmak üzere iki tane de sivil toplum örgütümüz var” diye konuştu.

Denizli’nin en büyük sivil toplum örgütü şemsiyesi

Değirmenci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kent Konseyi aslında Denizli'nin en büyük sivil toplum örgütü şemsiyesi. Kent Konseyinde gönüllülük esasına dayalı olarak maddi kazanç beklemeden bilgi ve tecrübenizi, zamanınızı insanlarınıza ayırıyorsunuz. Bence herkesin burada bir görev alması lazım. Türkiye'yi seviyorsanız, şehrinizi seviyorsanız bu ülkenin gelişimine katkı sağlamak istiyorsanız topluma ilişkin kararlar alınırken orada söz sahibi olmanız gerekir" dedi. Konuşmanın ardından öğrenciler de Kent Konseyi çalışmaları ile ilgili sorular sorarak, gönüllü olarak projelerde yer almak istediklerini belirtti.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat