Öğrencilere Güzel Öğütler

Ege - Denizli 8 Aralık 2018 12:21
Videoyu Aç Öğrencilere Güzel Öğütler
A
a

PAÜ’de Biyomedikal Teknolojileri ve Sağlık Bilimleri Topluluğu’nun düzenlediği ‘‘Paranın Öteki Yüzü’’ isimli sergi  yapıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Biyomedikal Teknolojileri ve Sağlık Bilimleri Topluluğunun düzenlemiş olduğu “Paranın Öteki Yüzü” isimli sergi yapıldı ve daha sonra Koleksiyoner Harun Ökek ile yapılan söyleşi, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Ali Aydın başta olmak üzere, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi Verdi

PAÜ Biyomedikal Teknolojileri ve Sağlık Bilimleri Topluluğu’nun mühendis olarak öğrencilerin günlük yaşamda yer alan her detayın değişik yönlerini keşfetmek ve bu ayrıntılara bakış açılarının değişmesini sağlamak amacıyla düzenlediği sergiyi gezen Koleksiyoner Harun Ökek, geziden sonra PAÜ Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan söyleşide 1997’de İzmir ilinin Selçuk ilçesinde karşılaştığı turistlerden aldığı paralardan sonra değişik ülkelerin paralarını toplamaya karar verdiğini ifade etti. Bu sergi ile farklı bir noktaya dikkat çekmek istediğini söyleyen Koleksiyoner Ökek yaptığı konuşmada şunları kaydetti: ‘‘Biz hep parayı günlük yaşamda satın alma değeri ile biliriz. Ama paranın üzerinde ne var ne yok ona da dikkat etmek lazım. 7 kıtadan toplamda 50 parça para var. Farklı farklı özellikleri burada sunmaya çalıştım. Paranın üzerinde yer alan kişilerin hikayelerini de burada göstermek istedim.’’ Dedi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/