Öğrencileri Rahatlatan Seminer

Ege - Denizli 17 Mayıs 2018 14:39
Videoyu Aç Öğrencileri Rahatlatan Seminer
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi, "Sınav Kaygısı ve Ailenin Rolü" temalı bir seminer organize etti.  

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ailelerin çocuk gelişimindeki önemi hakkında farkındalık meydana getirmek, sağlıklı nesiller yetişmesini desteklemek, anne ve babaların çocuklarıyla olan iletişimlerine yardımcı olmak amaçları ile "Sınav Kaygısı ve Ailenin Rolü”  başlıklı bir seminer yaptı.
 
Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan seminere Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katılımda bulundu.
 
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Figen Şen Kösem’in vermiş olduğu seminerde sınav kaygısının sebepleri, sınav kaygısını aşmanın yolları ve sınava hazırlanırken ailenin rolü konularında bilgiler verildi. Sınav kaygısı olduğunda gerçekleşen korkudan ötürü başarının düştüğünü belirten  Kösem, bunun neticesinde çalışmanın ertelenmesi, vazgeçmeler, bahaneler üretme ya da farklı işler ortaya çıkarmanın yaşanacağını belirtti.
 

“Sevdiğiniz bölümleri okuyun”

 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Figen Şen Kösem hocanın verdiği önemli bilgilerden ötürü çok teşekkür ettiğini, sınav heyecanını yaşamaya az kalan veliler ve öğrencilere için de hayatta başarılı olmanın tek yolunun tıp okumak, hukuk okumak ya da mühendis olmaktan değil sevilen bölümleri okumaktan geçtiğini, farklı mesleki alanlarda da çok başarılı olabileceklerini, bunları göz önde bulundurup sınavlara hazırlanmalarını belirtti.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat