Olimpiyata Denizli'de Ev Sahipliği Yaptı

Okunma: 2140
Ege - Denizli 9 Aralık 2017 09:20
Videoyu Aç Olimpiyata Denizli'de Ev Sahipliği Yaptı
A
a

Olimpiyata Denizli'de Ev Sahipliği Yaptı

http://www.denizli.bel.tr/
Türkiye Felsefe Kurumu Derneği’nin’ organize ettiği 22. Türkiye Liseler Felsefe Olimpiyatı  11  merkezde (Ankara, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin ve Samsun)  aynı anda yapıldı.
 
Bölge elemeleri Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bölgemizde Aydın, Afyon, Isparta, ve Uşak’tan gelen öğrencileri ağırladık.
 
İlimizde Felsefe Olimpiyatı Denizli Valiliği, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Felsefe Kurumu ile birlikte gerçekleşmiştir. İlk kez uluslararası düzeyde 1993'te Bulgaristan, Romanya, Polonya, Türkiye ve Almanya'dan öğretmenlerin girişimleriyle gerçekleştirilen Felsefe Olimpiyatı, Türkiye’de 1996 yılından bu yana ulusal düzeyde gerçekleştirilmektedir.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda “4. organizasyonda misafirleri Denizli de ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti. Altı yıldır Denizli’de yapılan bu ulusal yarışmada Denizli’li öğrenciler önemli başarılara imza atmışlardır.  Türkiye Liselerarası Felsefe Olimpiyatının Denizli’de yapılması; öğrencilerin bu dalda başarılı olmalarının kapılarını açılmıştır. Son 4 yıldır İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinin etkinliği kusursuz organize etmesi başarıda önemli faktördür. Bu yıl yarışmaya ilimiz ve çevre illerden 44 lise katıldı. Katılımcı sayısı bakımından İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra Denizli gelmektedir. Bu sonuç Felsefe camiasında ilimiz için önemli bir prestij kaynağıdır” dedi.
 
Etkinliğin kapanış bölümünde katılımcı okul, öğretmen ve öğrencilere Felsefe Olimpiyatı Katılım Sertifikası, madalyası ve plaketleri takdim edildi. Programda İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Müzik Topluluğu tarafından müzik dinletisi yapıldı.
 
Olimpiyatın amacı: Öğrencilerin, yaratıcı düşünmesi ve araştırma ruhunu geliştirmek, düşünsel etkinliklerle ilgili yarışma ruhu yaratmak çağdaş dünyanın düşünsel ve etik problemleri üzerinde düşünme yeteneğini geliştirmeye ortam hazırlamak ve okullarda insancıl düşüncenin ve eğitimin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yapılmaktadır.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat