Onlar Olmadan Yola Çıkmamalısınız

Ege - Denizli 17 Ekim 2017 18:36
Videoyu Aç Onlar Olmadan Yola Çıkmamalısınız
A
a

Onlar Olmadan Yola Çıkamayacaksınız

http://www.denizli.bel.tr/
Çivril-Dinar karayolunda, 09 Ekim gecesi saat 22.00 sıralarında otomobiliyle seyahat eden bir Aile kaza yapmıştı. Aynı aileden 1 kişinin vefat ettiği, 3 kişinin yaralandığı kazaya Römorkunda üçgen Reflektör olmayan bir Traktörün sebep olduğu anlaşıldı.

Aynı yolda ve yine aynı bölgede gece karanlığında önünde giden römorklu traktörü göremeyen başka araçların da kazaya karışması nedeniyle,  traktör römorklarını görünür kılmak amacıyla üçgen reflektör takma projesi başlatıldı.
Denizli Jandarma Trafik timleri Römorkunda standartlara uygun Reflektörü olmayan, traktörünün ışık donanımı çalışmayan ve traktörünün sarı çakar lamba olarak tabir edilen, yanıp sönen, sarı uyarı lambası bulunmayan araçları karayoluna çıkarmayacak. Tespit ettiklerine para cezası kesecek

Yaklaşık 8.000 traktörün tescilli olduğu Çivril ilçesinde başlatılacak projenin tüm İlçelere yaygınlaştırılacağı, Kıralan bölge trafik denetleme istasyonu’nunda katılacağı uygulamaların gece gündür sürdürüleceği, proje amacının traktörlerin karayolunda sebep olduğu kazaları azaltmak olduğu belirtildi.

Çivril Jandarma Trafik timleri bu güne kadar yaptıkları denetimlerde traktör sürücülerini ikaz ettiklerini, köylerde bilgilendirme seminerleri düzenlediklerini ve yaşanan kaza nedeniyle Çivril bölgesinde denetimlerini ve bilgilendirme faaliyetlerini yoğunlaştıracaklarını belirtmiştir.

Çivril Jandarma Trafik timleri ve Kıralan bölge Trafik ekipleri, Traktör sahiplerini, üçgen reflektör ve sarı çakar lamba takmadan trafiğe çıkmamaları yönünde uyarılmaktadır.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Mehmet okuscu 17 Ekim 2017 19:32

Cok guzel uygulama olur tum turkiye geneli yayginlasmali

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat