Otizmlilerin öğretmenleri için çalıştay

Okunma: 1690
Ege - Denizli 3 Kasım 2016 10:30
Videoyu Aç Otizmlilerin öğretmenleri için çalıştay
A
a

Kaynaştırma öğrencisi otizmlilerin öğretmenleri için çalıştay

http://www.denizli.bel.tr/

Otizmli çocukların toplumla entegrasyonunu sağlamak amacıyla okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesinde kaynaştırmayı savunan Denizli Otizm Derneği (DOD), “Kaynamasın Bütünleşsin” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirecek.

 

Otizmli ve Yaygın Gelişimsel Bozukluk (YGB) tanılı kaynaştırma öğrencisi olan öğretmenler ve gönüllü öğretmenler için bilgilendirme ve uygulama eğitimi olarak planlanan çalıştay 5 Kasım 2016 ve 12 Kasım 2016 tarihlerinde, Denizli Çimenoğlu otelde, 10:00-17:00 saatleri arasında yapılacak.

 

Çalıştayın ilk günü olan 5 Kasım’da, Pamukkale Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Ömer Başay, otizmin tıbbi yönü ve belirtileri, Av. Ezgi Suna otizmli çocuklar için kaynaştırma ve yasal haklar, DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik, ülkemizde otizmli çocukların eğitimi, kaynaştırmanın yararları, sınıfta kabulün sağlanması, başarı için disiplinler arası işbirliği ve aile katılımı konularında bilgi paylaşımında bulunacak.

 

Çalıştayın ikinci günü olan 12 Kasım’daki eğitimler için Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’nden hocalarımızı kentimizde ağırlayacağız. Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Veysel Aksoy ve Uzman Ali Kaymak eğitsel değerlendirme, öğretimsel düzenlemeler, BEP hazırlama ve sorun davranışlarla başa çıkma konularında bilgiler aktaracak. Toplantıya katılmak isteyen öğretmenler denizliotizmdernegi@gmail.com adresine mail atarak kayıt yaptırabilirler.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat