Öztürk, Mecliste Bir İlke İmza Attı

Siyaset 7 Temmuz 2018 18:04
Videoyu Aç Öztürk, Mecliste Bir İlke İmza Attı
A
a

27. Dönem Milletvekillerinin Meclis'te yaptıkları yemin törenleri başladı. İYİ Partili Yasin Öztürk yemininden sonra “Bozkurt” işareti ile kürsüden ayrıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
MHP'den İl başkanlığı görevinden alınan ve sonra da partiden ihraç edilmiş olan Denizli MHP eski il başkanı, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, TBMM'de yaptığı yemininden sonra kürsüden "Bozkurt" işareti yaparak indi.

Yasin Öztürk, MHP il Başkanlığı görevinden alınması ve partiden ihraç edilmesinin ardından Meral Akşener hareketine katılarak İYİ Parti saflarına geçti. İYİ Parti Denizli İl Başkanı olan Öztürk, baskın seçim kararının ardından İl başkanlığından istifa etti ve İYİ Parti Denizli Milletvekilliği 1. Adayı olarak 24 Haziran sonrasında Meclis’e girme hakkı elde etti. Yasin Öztürk, bugün Mecliste yemin etti.

Mecliste bugün 27. Dönem Milletvekilleri yemin töreni için bir araya geldiler. Bugün Meclis’te önceki dönemlere göre 50 milletvekili daha fazlaydı. Yemin törenlerince İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ten ilginç bir hareket geldi.

Ülkücü kimliği ile de bilinen eski MHP’li Yasin Öztürk, daha evvel hiçbir milletvekilinin yapmadığı bir biçimde, yemin töreninin ardından kürsüde "Bozkurt" işareti yaptı ve Ülkücülüğünü mecliste de gösterdi.

Ülkücülüğümüzü Sorgulatmayız

Yasin Öztürk konu ile alakalı Akishaber’e yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bozkurt işareti Türklüğün sembolüdür ve bu işaret partiler üstüdür. Kimsenin bundan gocunmaması lazım. Biz Bozkurt işareti yaparak ülkü ocaklarında yetişip geldik. Ülkücülüğümüzü kimseye sorgulatmayız. Biz ne gömleğimizi ne de fikrimizi değiştirdik. Biz ülkücü doğduk ülkücü öleceğiz.” dedi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
İyi Partili 7 Temmuz 2018 20:51

Gerçek bozkurt ülkesini seven meral annemizin yanında iyi partidedir.

0 4 Cevap Yaz
Zafer Güldağı 7 Temmuz 2018 20:48

Şimdi mecliste daha güçlüyüz

1 3 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat