Öztürk'ten 3 Soru Önergesi Daha

Gündem 12 Ekim 2018 12:24
Videoyu Aç Öztürk'ten 3 Soru Önergesi Daha
A
a

İyi Parti Denizli Milletvekili Sayın Yasin Öztürk TBMM Başkanlığı’na 3 yeni soru önergesi daha verdi.

http://www.denizli.bel.tr/
Öztürk, Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Sn . Fahrettin Koca ve Hazine ve Maliye Bakanı Sn . Berat Albayrak’a olmak üzere Meclis Başkanlığı’na 3 soru önergesi verdi.

İyi Parti Denizli Milletvekili Sayın Yasin Öztürk ilk sorusunu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yöneltti ve Halk Eğitim Merkezlerinde kısmi zamanlı olarak çalışmakta olan “ usta öğreticilerin “ sorunlarını hatırlattı.

2. soru önergesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya geldi. Öztürk, Diyabetli çocukların tedavi ve İnsülin pompası ödemelerinde SGK’nın uygulamaları ile alakalı bir soru yöneltti.

Öztürk’ün son soru önergesi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’aydı. Öztükr,  Albayrak’a “ Enflasyonla Topyekün Mücadele “ kampanyasının yetersizliğine dikkatleri çeken konularda soruları iletti.

Yasin Öztürk kadrosuz usta öğretici olarak diye de bilinen Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezlerinde kısmi zamanlı olarak ek ders ücreti karşılığında çalışmakta olan ücretli öğreticilerin çalışma koşulları ve özlük hakları gibi pek çok sıkıntılarının olduğunu belirtti ve şu soruları iletti:

3 Ayda Yüzde 53 Zam

Öztük Reel sektörde ve vatandaşların günlük hayatında çok daha yüksek hissedilmesine karşın TÜİK verilerine göre Eylül ayında yıllık enflasyon oranının yüzde 24.52 olarak açıklandığını ve ayrıca  sanayide ana üretim girdilerinden olan elektriğe son 3 ayda yüzde 53,35, doğalgaza yüzde 54 zam yapıldığını belirtti ve Berat Albayrak'a şu soruları iletti.


Yasin Öztürk Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya su sorularuı yöneltti:


 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat