Pamukkale Belediyesi Elini Taşın Altına Koydu

İlçe Haberleri 6 Kasım 2018 12:44
Videoyu Aç Pamukkale Belediyesi Elini Taşın Altına Koydu
A
a

Sosyal belediyecilik ile alakalı mühim çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi’nin hemen hemen 2 sene evvel ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik açmış olduğu Pamukkale Sosyal Market, 4 bin aileye erişti.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçe sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacı ile “Pamukkale Sosyal Market”in 2 seneyi aşkın bir sürede ortalama bin 500 ailenin yüzünü güldürdüğünü ifade etti. Başkan Gürlesin, ilçe sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara destek olmak amacı ile başlatılan çalışmalar çerçevesinde Pamukkale Belediyesi Sosyal Market Derneği’ni resmi olarak Kasım 2015’te kurduklarını,  Belediye’nin Atatürk Caddesi’ndeki Çınar Ek Binası’nın giriş katında 2016 senesinde hizmet vermeye başladığını ifade etti.

“GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞILIYOR”

Başkan Gürlesin, “Pamukkale Sosyal Market Derneği’ni kurup çıktıkları bu yolda, kendilerinin ellerini güzel bir amaç için taşın altına koyduklarını, dernekle belediyenin yapmış olduğu ortaklık çerçevesinde hayırsever vatandaşların gıda bankacılığı çerçevesinde yapmış oldukları giyecek, yiyecek, temizlik gibi malzeme bağışların, sosyal market aracılığı ile vatandaşlarla ulaştırıyoruz. Bu noktada da hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahibi ailelerimiz arasında gönül köprüsü kuruyoruz. Bununla beraber yalnızca gelen bağışlar ile değil belediye tarafından da oluşturulmuş olan bir bütçeyle sosyal markete yine gıda bankacılığı kapsamında destek olduklarını dile getirdi.

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat