Pamukkale Onları Büyüledi

Okunma: 1785
Ege - Denizli 29 Eylül 2016 12:30
Videoyu Aç Pamukkale Onları Büyüledi
A
a

2015 yılında birincisi gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Treni 2016 yılında da yola çıktı.

http://www.denizli.bel.tr/

26-30 Eylül 2016 tarihleri arasında ülkemizde eğitim gören, dünyanın farklı ülkelerinden başarılı 40 Türkiye Burslusu öğrenci 5 gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanını gezme imkânı bulacak.

BU etkinlik kapsamında PAMUKKALE yi ziyaret eden grup dünya ünesco kültür mirası Pamukkale Hierapolis antik kentine hayran kaldı, bol bol resim çekilerek sosyal medyada bunu paylaşan öğrenciler ülkemizin de tanıtımına katkı sağladılar.

Akşam yemeğinde de ünlü gazeteci yazar ABBAS GÜÇLÜ ile beraber olan öğrenciler yapılan toplantı ve konuşmalarla ülkemiz kültürünü daha iyi tanıma ve bundan sonra daha iyi tanıtma fırsatını da yakalamış oldular.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)'nca Türkiye Bursları kapsamında gerçekleştirilen kültürel etkinlikler 2016 yılında da devam ediyor. .

Türkiye’nin Tarihini ve Kültürünü Öğrenecekler

Bu yıl Eskişehir, Kütahya, İzmir, Denizli, Afyon ve Konya'yı gezecek olan öğrenciler, 5 gün boyunca Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini doğrudan tecrübe etme şansına sahip olacak. Ayrıca seyahatleri boyunca bir takım kültürel programlarla Türkiye'nin tarihine, kültürüne, Türkiye’de ve dünyada yaşanan son gelişmelere dair seminer ve tartışma gibi interaktif etkinliklere katılacak.

Denizli Pamukkale de gerçekleşen bu etkinlikle ilgili Denizli turistik otelciler ve işletmecileri derneği (DENTUROD) başkanı GAZİ MURAT ŞEN Denizli de yapılan her etkinliğin önemli olduğunu vurgulayarak T.C. Başbakanlığına bağlı yurtdışı Türkler ve akraba toplulukları başkanlığının düzenlediği bu etkinliğin şehrimiz tanıtımına katkı sağlayacağını belirterek ziyarette bulunan grubun, ilimiz gezisinden çok etkilendiklerini bunun da Denizli turizmcilerini çok mutlu ettiğini söyledi

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat