Pamukkale'ye Çin'den Dostluk Köprüsü Kurmaya Geldiler

Ege - Denizli 27 Eylül 2017 10:32
Videoyu Aç Pamukkale'ye Çin'den Dostluk Köprüsü Kurmaya Geldiler
A
a

Pamukkale'ye Çin'den Dostluk Köprüsü Kurmaya Geldiler

http://www.denizli.bel.tr/
Çin’in Qinghai Eyaleti Xining Büyükşehir Belediye Başkanı Ma Zhongying  başkanlığındaki heyet, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyaret etti. Başkan Gürlesin, “Çin’den ülkemize gelen heyet, Türkiye'deki belediyelerin işleyişi ile ilgili bilgiler edindi. Bu ziyaretle hem ticari ilişkileri güçlendirmek hem de güçlü bir dostluk köprüsü kurmak isteyen misafirlerimizi belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.
 
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i, makamında ziyaret eden, Qinghai Eyaleti Xining Büyükşehir Belediye Başkanı Ma Zhongying  baikanlığındaki heyet, Xining bölgesi hakkında, belediye olarak çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardılar. Başkan Gürlesin, kendilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “ Çin Halk Cumhuriyeti, Qinghai Eyaleti, Xining ve Türkiye Cumhuriyeti, Pamukkale ilçemiz arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurmak ve geliştirmek üzere, iki şehir arasında dostça ilişkileri geliştirmek üzerine konuştuk. Özellikle Pamukkale-Karahayıt bölgemiz hakkında detaylı bilgiler vererek, termalin başkenti olma yolundaki çalışmalarımızı aktardık. Ayrıca, heyetimizi, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz 2.Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi hakkında da bilgilendirdik” dedi.
 
BAŞKAN GÜRLESİN’İ TEBRİK ETTİLER
 
Qinghai Eyaleti Xining Büyükşehir Belediye Başkanı Ma Zhongying, Türkiye'deki belediyelerin iş ve işleyişi ile alakalı Türkiye’de önemli şehirleri ziyaret ederek, Çin ve Türkiye arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurma çabasında olduklarını belirtti. “Böyle güzel bir şehirle ortak bir paydada buluşuyor olmak bizleri çok mutlu etmiştir” diyerek, Pamukkale’ye hayran kaldıklarını ifade eden heyet, Pamukkale-Karahayıt bölgesinin turizm açısından çok değerli olduğunu ve bu değerin çok iyi farkında olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in bölge için çok önemli projeler gerçekleştirdiğini söylediler. Ziyaret sonunda, iki tarafta birbirine kendi bölgelerine ait simgesel hediyeler takdim ettiler.  
 
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat