PAÜ'de Bir İlke Daha İmza Atıldı

PAÜ'de Bir İlke Daha İmza Atıldı

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, yaptığı atılımla dört Türk üniversitesinden biri oldu.

A+A-

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, Clarivate Analytics tarafından yayımlanan “Web of Science” kapsamındaki bir bilimsel atıf indeksi olan ESCI’de yer almaya hak kazanarak indekste yer alan dört Türk üniversitesinden biri oldu.

Dünyanın her yerinden bilimsel çalışmaların olduğu ESCI indeksinde yer alacak olan Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nin uluslararası alanda tanınırlığı da yükselecek. Dünya çapında Eğitim ve Eğitim Araştırmaları ESCI kapsamında taranan 503 dergiden bir tanesi olan Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi aynı zamanda indekste yer alan (Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi) 4 Türk üniversitesinden bir tanesi olma özelliğini de taşımakta.

Rektör Bağ'dan Teşekkür

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bilimsel çalışmalar neticesinde elde edilen yayınların ileriki dönemlerde yapılacak çalışmalara ışık tutuğunu anımsatırken, Pamukkale Üniversitesi’nin üst seviye indekslerde yer alması ve uluslararası düzeyde tanınırlığının artırılmasının katkı sağlayacağını ifade etti. 1996 senesinden bu yana basılan Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nin niteliğinin ve kalitesinin artırılması için bugüne dek emek vermiş tüm önceki editörlere, katkı vermiş tüm akademisyenlere teşekkürlerini ileten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, derginin indekse girmesi ve bir ilkin daha gerçekleştirilmesindeki gayretlerinden ötürü Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru başta olmak üzere, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nin editörleri olan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Derya Yaylı ve Doç. Dr. Murat Balkıs’a başarılarından dolayı teşekkür belgelerini sundu.

*ESCI; Clarivate Analytics (önceden Thomson Reuters) tarafından yayımlanan Web of Science (önceden Web of Knowledge) kapsamındaki bir bilimsel atıf indeksidir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.