PAÜ'de Matematik Eğitimi Kongresi

İlçe Haberleri 4 Ekim 2018 20:41
Videoyu Aç PAÜ'de Matematik Eğitimi Kongresi
A
a

Pamukkale Üniversitesi 13. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Üniversitesi’nde, Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi’nin 13. sü başladı. Türkiye’nin 4 bir tarafındaki üniversitelerden gelen uzman eğitimcilerin katkısı ile 2 devam edecek olan kongre, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Kongrenin protokol konuşmalarında ilk olarak sözü alan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, kongrenin bilime katkı sağlamasını diledi.

Değirmenci, kentte böyle bir bilimsel kongrenin yapılıyor olmasından çok memnun olduklarını, üniversitenin çeyrek asırdır şehre ve bilime katkı yaptığını, muhakeme edebilme yeteneği, analitik düşünme yeteneği, soyut ve kavramsal olaylara yaklaşabilme, neden-sonuç ilişkisini kurabilme bakımından matematik ve fen bilimleri insanları hayata bağlamış olan en temel değerlerden bir tanesi olduğunu, bugün bu kongre ile hem karar verici akademisyenler hem de uygulayıcı öğretmen arkadaşların bilimsel bakımdan Denizli’den bütün ülkeyle paylaşmış olacaklarını ifade etti.

PAÜ Rektör Yardımcısı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Erdinç Duru da bir konuşma yaptı. Kongre ile alakalı bilgilendirmede olan Duru, Kongre programında 4 panel, 2 çalıştay, 500’e yakın sözlü bildiri ve 20 poster sunumuna yer verileceğini, bu sene kongrenin  ana teması ‘21’inci Yüzyıl Becerileri ve Öğretmen Yeterlilikleri’ olarak belirlendiğini ifade etti.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat