PAÜ'de Öğretim Üyelerine Beceri Kursu

Ege - Denizli 14 Şubat 2018 13:45
Videoyu Aç PAÜ'de Öğretim Üyelerine Beceri Kursu
A
a

PAÜ'de Öğretim Üyelerine Beceri Kursu

http://www.denizli.bel.tr/

PAÜ Tıp Fakültesi’nden Öğretim Üyelerine Eğitim Becerileri Kursu

EPamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından öğretim üyelerine düzenlenen Eğitim Becerileri Kursu’nda, PAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Özdemir de eğitim vermektedir.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başlayan yeni öğretim üyelerinin yanı sıra yıllardır üniversitemizde görev yapan öğretim üyelerinin birbiriyle adaptasyonu ve eğitim becerilerini geliştirme maksadıyla PAÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen ‘Eğitim Becerileri Kursu’ 12-16 Şubat tarihleri arasında Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Kafeteryası’nda yapılmaktadır.

Düzenlenen kurs hakkında bilgi veren PAÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şahika Pınar Akyer, ‘Bir tür hizmet içi eğitim programı gibi düzenlediğimiz ‘Eğitim Becerileri Kursu, tıp fakültemizin yeni öğretim üyeleri için daha önceki yıllarda da hazırlanan kursların devamı niteliğindedir. Bu kursu düzenlemekteki temel amaçlarımızdan biri tecrübeli öğretim üyelerimizin yeni öğretim üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceği bir sosyal ortam oluşturmak, biri de bu adaptasyon sürecini daha kolaylaştırıp hızlandırmak oldu. Bu yılki düzenlediğimiz kurs, önceki yıllarda yapılan kurslardan farklı olarak İstanbul’dan gelen Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Solakoğlu ve Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Özdemir hocalarımızın da katkıları ile gerçekleşmektedir. Kurs boyunca, eğitim programlarına uygun gereksinimlerin belirlenmesi, etkin sunum nasıl yapılır, bir eğitim programını planlama ve amaç belirleme, eğitimlerde kullanılacak uygun materyallerin seçimi, eğitim sırasında ortaya çıkan çeşitli sorunlarla baş edebilme ve iletişim becerileri, grup dinamikleri hakkında oturumlar ve grup çalışmaları yapılacaktır’ şeklinde ifade etti.

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/