Ressam Hakkı Uslu'dan 90 Eser

Ege - Denizli 3 Kasım 2018 01:10
Videoyu Aç Ressam Hakkı Uslu'dan 90 Eser
A
a

Memleket özlemini, yurdum insanını ve kültürümüzü tuvale  çok iyi bir şekilde yansıtan Hakkı Uslu'nun yeni sergisi sanatseverler ile buluştu.

http://www.denizli.bel.tr/
Hakkı Uslu’nun hafta boyunca Turan Bahadır Sergi Salonu'nda sanatseverler ile buluşacağı yağlıboya sergisi 3. Kişisel sulu boya sergisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da katılımları ile açıldı.

90 Resim Sergilenecek

Uzun senelerdir  başkent Ankara'da yaşayan ve memleket özlemini tuvallerine aktarmış olan Uslu, şu anda Denizli'de olmaktan gurur duyduğunu ve Denizli halkına layık bir sergi olması için çaba harcadığını ifade etti. Sergide Uslu'nun uzun süredir üstünde çalışmış olduğu 90 tane resim sanatseverler ile buluşacak.
 
Bu sergisinde bilhassa sosyal ve kültürel değerleri tuvale aktarmış olan Hakkı Uslu daha evvel 4 karikatür sergisi ve 2 resim sergisi açtı. Türkiye sergilerinin yanından yurt dışında da karma sergilere katılımda bulundu.
 
3. Kişisel sulu boya sergisinin açılışında konuşma yapan Hakkı Uslu, uzun senelerdir Ankara'da ikamet ettiğini, memlekete
duyduğu özlemi, hasreti, sevgiyi, insanımızı, kültürel değerleri tuvale aktarmaya çalıştığını, bunları resmetmeye çalıştığını, şu an burada olmaktan çok mutlu ve gururlu olduğunu ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini belirtti.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat