Sera Gazı Envanteri Çalıştayı Yapıldı

Ege - Denizli 3 Ekim 2018 14:23
Videoyu Aç Sera Gazı Envanteri Çalıştayı Yapıldı
A
a

Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizli Sera Gazı Envanteri Çalıştayı gerçekleştirildi.

http://www.denizli.bel.tr/
İklim değişikliğinin ileride insan hayatına verecek olduğu zararı en aza indirgemek için bir süre evvel "İklim Hareketi İçin Değişime Güç Ver" projesini başlatmış olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı için “Denizli Sera Gazı Envanteri” çalıştayı organize edildi.
 
Dedeman Park Otel'de organize edilen çalıştaya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci  ve diğer davetliler katıldılar. Değirmenci burada yapmış olduğu konuşmasında, projeyle 2 ana amaçları olduğunu ifade ederek, sera gazı salımının azaltılması ve iklim değişikliği için Denizli'de uyum hedeflediklerini, bu iki hedefi yapmak amacı ile yola çıkan 2. Büyükşehir olduklarını, bu şehirde ikamet eden hemşerileri ve gelecek kuşaklar için bir sorumluluklarının olduğunu belirterek bu konuda Denizli'de farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.
 

"Karbon ayak izinde ne kadar etkim var?" çağrısı

 
Geçen gün Denizli Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sayfasında (https://form.jotform.com/RECTurkiye/karbon-ayakizi-hesaplama) karbon ayak izini hesaplama modülünü hizmete sunduklarını dile getiren Değirmenci, çalıştaya katılmış olan herkese ve Denizli kamuoyuna bir çağrıda bulunmak istediğini, Denizli ilinde yaşayan her vatandaşın ‘Denizli’deki karbon ayak izinde ne kadar etkim var?’ diye sorgulama yapmasının gerektiğini, İnternet üstünden bu hesaplamayı yapmalarını arzu ettiklerini, gelecek süreçte bunu bir parça daha yaygınlaştırmak istediklerini, farkındalık oluşturarak, ‘ben ne yapabilirim?’sorusunun sorgulanması ile aslında projenin en büyük amaçlarından birine ulaşmış olacaklarını dile getirdi.
 
Konuşmadan sonra Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye proje yöneticisi Onur Akpulat, "Denizli Sera Gazı Envanteri" ile alakalı bilgi verdi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat