Simit Fiyatlarına Yeni Düzenleme

Ege - Denizli 9 Eylül 2018 13:12
Videoyu Aç Simit Fiyatlarına Yeni Düzenleme
A
a

Simit fiyatları yeniden düzenleniyor. Simit artık garibanın yiyeceği olmaktan çıkıyor. Artık ekmek mi simit mi ikileminde kalabilirsiniz.

http://www.denizli.bel.tr/
Kahvaltıların olmazsa olmazı simit artık olmayacak çünkü daha da pahalı hale geliyor. Yeni fiyat tarifesi ile 1 TL olan 80 gram simit 1.25'e çıktı ve zamlı tarife uygulanmaya başlandı.
 
Denizli Fırıncılar Odası, devamlı artan girdi ücretleri sebebi ile simit fiyatını yeniden düzenleme kararı aldı. Daha önce 1 TL’den satılan 80 gram simit, 1.25 TL’ye yükseltildi. Zamlı tarifelerin uygulanmaya girdiğini dile getiren Denizli Fırıncılar Odası Başkanı, zam kararında bilhassa susama gelen zamların etkili olduğunu ifade etti. Daha evvel kilogramını 10 TL’den aldıkları susamın 20 TL’ye yükseldiğini belirten Başkan, un başta olmak üzere
diğer maliyetlerin de ciddi oranda arttığını dile getirdi.
 

Susama Yüzde 100 Zam

Başkan, un fiyatlarının kısa zaman içerisinde 75'den 120 TL’ye çıktığını, susama ise yüzde yüz oranında zam geldiğini, fırıncı esnafının da bu maliyetleri karşılayabilmeleri için yeniden bir fiyat düzenlemesine ihtiyacının olduğunu belirtti.
 
Bilhassa buğday ve un fiyatlarındaki devamlı artışın önüne geçmek için bakanlığın önemli bir adım attığını dile getiren başkan, Türkiye’nin ülke olarak buğday üretiminde kendi kendine yeteceğini, ama  üretilmiş olan unun büyük bölümünün ihracata gittiğini, Bakanlığın, aldığı yeni bir kararla dışarıya un satışını durdurduğunu, bundan sonra fiyatların makul bir seviyeye gerilemesini beklediklerini sözlerine ekledi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat