Sivil Toplum Günleri Denizli'de Yapıldı

Ege - Denizli 8 Eylül 2018 10:40
Videoyu Aç Sivil Toplum Günleri Denizli'de Yapıldı
A
a

Kamu-STK Ortaklığı Projesi çerçevesinde Sivil Toplum Günleri Denizli ilinde organize edildi.

http://www.denizli.bel.tr/
T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nca, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile sürdürülen Kamu-STK İş Birliği Projesi çerçevesinde hayata geçirilmiş olan faaliyetlerden bir tanesi olan Sivil Toplum Günleri 06 - 07 Eylül tarihlerinde Denizli’de yapıldı.

Dedeman Hotel’de organize edilen Sivil Toplum Günleri’ne; çok sayıda bürokrat ve Belediye Başkanlıkları, Kalkınma Ajansları, merkezi yönetimlerinin il temsilcileri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından 100 civarında temsilci katılımda bulundu.

Yapılmış olan açılış konuşmalarından sonra bilgilendirme oturumu yapıldı. Ardından organize edilen panelden sonra program atölye çalışmaları ve STK temsilcileriyle gerçekleştirilen oturumla sürdü. Programın 2. gününde Atölye çalışmaları neticelerinin sunumu, yol haritasının sunumu, soru cevap ve değerlendirmeyle program sonlandı.

İşbirliği Güçlendiriliyor

Kamu-STK İş Birliği Projesi çerçevesinde hayata geçirilmiş olan faaliyetlerden bir tanesi olan ve Türkiye’nin 20 pilot şehrinde düzenlenecek olan Sivil Toplum Günleri Denizli’de de  yapıldı. 2 gün devam eden eğitim, atölye çalışması ve STK Galerisi etkinliklerinin olduğu bu organizasyonun temel amacı; yerel ve merkezi seviyede Sivil Toplum Kuruluşları ile Kamu Kurumları arasındaki iletişimin güçlendirilmesidir. Sivil Toplum Kuruluşları ve kamu sektörü temsilcilerinin görüş teatisinde bulunmasına, birbirlerinin çalışma dinamiklerini anlamasına, yerel seviyede geleceğe yönelik etkileşimlerden istifade edilebilecek verimli işbirliği yolları ve iletişim kanalları geliştirmeye yönelik bir platform olarak tasarlanmış olan Sivil Toplum Günlerinde, katılımcılar atölye çalışmaları aracılığı ile STK’ların sorumlulukları ve yardım toplama; işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik çözüm önerileri geliştirmekte.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat