Son Gelişmeler Takip Ediliyor

Ekonomi 28 Eylül 2018 09:47
Videoyu Aç Son Gelişmeler Takip Ediliyor
A
a

Merkez Bankası'nın (TCMB) bu yaptığı 625 baz puanlık faiz artışıyla başlayan süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ve Almanya ziyaretleri beraber ikili ilişkilerdeki olumlu beklentiler doları 6 TL’nin altına düşürdü.

http://www.denizli.bel.tr/
Haftaya 6.30 TL civarlarında başlamış olan Dolar hemen hemen tüm hafta boyunca gelişmekte olan ülke para birimlerinden daha iyi bir performans gösterdi.

Gelişmeler Takip Edilecek

Son verilere göre Dolar şu saatlerde 5.97 TL düzeylerinde işlem görmekte, Euro ise 6.98 civarlarında bir seyir gösteriyor. Bu veriler ile beraber Dolar/TL bir aylık bir aradan sonra ilk defa 6 seviyesinin altını test etmiş oldu.
Bankacılar bugün iç ve dış piyasalarda yoğun veri gündeminin takip edileceğini ayrıca devam eden lokallerin döviz alımlarının kurdaki daha fazla iyimserliğin önüne geçen bir etken olduğunu da ifade ettiler. Lokallerin beli bir düzeye ulaşan döviz talebinin sürüp sürmeyeceğinin önemli olduğunu belirten bankacılar, bunun yanında Erdoğan’ın Almanya temaslarının da yakından izleneceğini söylüyorlar.

Bugün iç piyasada Eylül ayı yabancı ziyaretçi sayısı ve Ağustos ayı dış ticaret verilerinin yanından Hazine’nin iç borç stoku verileri ve ileriki 3 ay ile alakalı borçlanma stratejisi izlenecek. Dış piyasalarda ise Almanya işsizlik, İngiltere GSYH, ABD kişisel gelirler ve ABD çekirdek PCE başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat