Subaşıoğlu, Adnan Menderes'in Vefatının 55. Yılında Yad Etti!

Okunma: 653
Ege - Denizli 17 Eylül 2016 14:17
Videoyu Aç Subaşıoğlu, Adnan Menderes'in Vefatının 55. Yılında Yad Etti!
A
a

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, merhum Başbakan Adnan Menderes’in vefatının 55. yıl dönümünde açıklama yaptı.

http://www.denizli.bel.tr/

Başkan Subaşıoğlu, “Demokrasi şehidimiz, memleket sevdalısı merhum Başbakanımız Adnan Menderes'i ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in idam edilmesinin üzerinden 55. yıl geçti. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, demokrasi şehidi Başbakan Adnan Menderes'i ölümünün 55. yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd etti. Başkan Subaşıoğlu, merhum Menderes ve arkadaşlarının Türkiye’nin kalkınmasına sağladıkları katkının ömür boyu hatırlanacağını ve anılacağını ifade etti.

Başkan Subaşıoğlu, “Merhum Başbakan Adnan Menderes, ülkemizin kalkınmasına ve demokrasimize büyük katkılar sağlamıştır. Ancak Türkiye ilk defa 27 Mayıs 1960 tarihinde askeri bir müdahale ile karşılaşmıştır. O gün, Türk demokrasi tarihine büyük bir kara leke olarak geçmiştir. Büyük bir devlet adamı ve memleket sevdalısı Adnan Menderes’in 17 Eylül günü idam edilmesi demokrasi tarihimizde bir yara açmıştır. Merhum Menderes ve arkadaşlarının ülkemize sağladıkları katkılar ilelebet hatırlanacaktır. Bu düşüncelerle o dönemde haksız yargılama ile mahkum edilen merhum Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat