Talha’nın Yardımına İtfaiye Koştu

Okunma: 4533
İlçe Haberleri 9 Temmuz 2018 18:01
Videoyu Aç Talha’nın Yardımına İtfaiye Koştu
A
a

Denizli ilinin Çivril ilçesinde, başı balkondaki demir korkuluklarına arasına sıkışmış olan 1,5 yaşındaki Talha Horasanlı, bölgeye gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarılabildi .

http://www.denizli.bel.tr/
Dün Denizli’nin Çivril İlçesinde örneklerine çokça rastlanılan bir sıkışma vakası meydana geldi. Kafası demirlere sıkışan 1,5 yaşındaki minik Talha, itfaiye ekiplerinin titiz çalışmaları neticesinde kurtarıldı .

Olay dün saat 21.00 sularında, Çivril'in Haydan Mahallesi'nde meydana geldi. Evlerinin balkonunda oynayan Talha Horasanlı, bir ara sokağa bakmak amacı ile kafasını balkonun demir parmaklıklarının arasına soktu. Ama , 1,5 yaşındaki minik Talha başını demir korkulukların arasından çıkarmayı başaramayınca ağlamaya başladı. Ağlama seslerinin işitilmesi ile çocuğun yanına koşan yakınları da tüm denemelere rağmen çocuğun başını bulunduğu demir korkuluklardan çıkarmayı başaramadılar.

Çıkaramayınca İtfaiyeyi Çağırdılar

Tüm çabalardan sonra son çare olarak itfaiyeden yardım talep edildi. Haberi alan ve hızlı bir şekilde olay yerine gelen itfaiye ekipleri , hidrolik makas yöntemini kullanarak demir parmaklığı keserek, çocuğu sıkışmış olduğu yerden kurtardılar.

Sağlık Ekipleri Kontrol Ettiler

Bu arada olay yerinde hazır bir şekilde bekletilen 112 Acil Servis ambulansında da sağlık kontrolü yapılan minik Talha, daha sonra ailesine teslim edildi. Çocuğunun sağa salim kendilerine teslim edilmesine sevinen Horasanlı ailesi itfaiye ekiplerine ve sağlık birimlerine emeklerinden ötürü teşekkürlerini sundular ve bundan sonra daha dikkatli olacaklarını ifade ettiler.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat