Taşınmaz ticareti yapanlara yetki belgesi zorunluluğu

Ege - Denizli 11 Ekim 2018 12:13
Videoyu Aç Taşınmaz ticareti yapanlara yetki belgesi zorunluluğu
A
a

Denizli Ticaret Odası (DTO) ve Denizli Ticaret İl Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili bilgilendirme toplantısı tertip etti.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Ticaret Odası (DTO) ve Denizli Ticaret İl Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. 5 Haziran 2018 tarihinde yayımlanan yönetmelikle, taşınmaz ticaretiyle iştigal edenlerin yetki belgesi almalarının zorunlu hale getirildiği ve 18 aylık bir süre tanındığı belirtildi.
 
Denizli Ticaret Odası’nın “Konut ve İşyeri Yapı Kooperatifleri ile Emlak Müşavirliği” faaliyetlerini kapsayan 13. Meslek Komitesi üyeleri ile aynı sektörde yer alan girişimcilere yönelik, “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili toplantı yeniden tertip edildi. DTO’nun hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte, Denizli Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Şener Pektaş, Denizli Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, 13. Meslek Komitesi Başkanı Volkan Gürsoy ile çok sayıda emlak danışmanı yer aldı.
 
Denizli Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Şener Pektaş, “Yönetmelikle, sektörün yasal altyapıya kavuşturulması, taşınmaz ticaretinin güvenli bir ortamda yapılması, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi, mesleğe itibar kazandırılması, nitelikli insan kaynağı oluşturulması ve hizmet kalitesi ile tüketici memnuniyetinin arttırılması hedeflendi." dedi.
 
Uzman Serkan Erciyes, “Taşınmaz ticareti, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkârlar tarafından yapılır. Yetki belgesi, her bir işletme için ayrı ayrı düzenlenir ve asla devredilemez." dedi.
 
Uzman Tevfik Hoşkan, “İş yerinin, bağımsız bölüm niteliğinde ve net alanının en az 30 metrekare olması gerekmektedir. İçinde idari büro ve kabul yeri ile arşiv bölümü bulunmalıdır. Hizmetin düzenli verilmesini sağlayacak bilgisayar, yazıcı, internet vb. teknik donanımı olmalıdır." ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat