Tek Kollu Müzisyenin Mucizesi!

Okunma: 1095
Ege - Denizli 27 Ağustos 2016 18:45
Videoyu Aç Tek Kollu Müzisyenin Mucizesi!
A
a

Aslen Sivas Şarkışlalı olan ve tek kolu ile mucizeler yaratan müzisyen Fedai AYDIN Denizli'de.

http://www.denizli.bel.tr/
8 Asır geçik denizlinin çal ilçesi Aşağıseyit mahallesinde yapılmakta olan sudan koyun geçirme geleneği şenliğine davet edilen sanatçı Fedai Aydın ile yaptığımız kısa bir söyleyişinde bir drama da tanık olduk.

30 yıldır Ankara'da ikamet ettiğini söyleyen Aydın. Ankara'da 1991 yılında gittiği bir köy düğününde ateşli bir silah ile yaralanıp sol kolunu kaybeden Fedai Aydın, kendi değişiyle engelli olduğunu söyledi.Müzisyen Fedai Aydın sol kolunu kaybettikten sonra çok sevdiği müziği bırakarak hayata küstüğünü ifade etti.Dostlarının ve arkadaşlarının tekrar müziğe dönmesi için yaptığı baskı sonuç verdi ve müziğe geri döndü.  Sanatçı Fedai Aydın tek kolu ile Ney, kaval, Dilsiz kaval, profesyonel kamış ney ve bir çok nefesli sazlar imalatına başladı.Ders verdiği ve yüzlerce öğrencisinin olduğunu belirten müzisyen Fedai Aydın'ı şimdi kendi sözleri ile hayat hikayesini dinleyeceksiniz. T.C Kültür Bakanlığı Sivas  Şarkışla  yöresel sanatçı ünvanına da sahip.

Denizli 15 Temmuz Meydanında kendisiyle yapmış olduğumuz röportaj'da Özay Gönlüm'ün bir türküsü ile Denizli'ye ve Denizli'nin misafirperverliğine karşılık Özay Gönlümün bir türküsü ile teşekkür etti

AKİSHABER ÖZEL


Haberin Videosu Aşağıda


 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon
Kadir Dağdaş 28 Ağustos 2016 16:45

Tanıştığıma memnun oldum

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat