Telefonun Isınması Nasıl Önlenir?

Okunma: 1660
Teknoloji 5 Eylül 2016 13:01
Videoyu Aç Telefonun Isınması Nasıl Önlenir?
A
a

Akıllı telefon kullanıcılarının birçoğu, cihazlarının ısınmasından şikayetçidir.

http://www.denizli.bel.tr/
Aslında ısınma olayı elektronik aletlerin tümünde gerçekleşir. Akıllı telefonların kolayca ısınmasının sebebi ise , cihazlarda etkili bir soğutma sisteminin olmamasıdır.Isınan bir akıllı telefonun hem performansı düşer hem de enerji tüketimi artar. Bu nedenle akıllı telefonumuzun ısınmamasını isteriz.Peki akıllı telefonumuzun ısınmaması için neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz?

Kablosuz Bağlantılar

Cihazınızda aktif durumda olan kablosuz bağlantılar, cihazınızı isitir. Bu nedenle cihazınızdaki aktif kablosuz bağlantıları olabildiğince kapatmakta fayda var.

Kamera Kullanımı

Cihazınızda kamerayı efektif bir şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kamerayı kullanırken telefonumuz fazla ısınır. Kameranın piksel ayarlarını düşürerek kullanmak telefonunuzun daha az ısınmasını sağlar.

Kılıf Seçimi

Akıllı telefonlarımızda kullandığınız kılıfları seçerken tasarımı kadar kullandığı materyale de dikkat etmeliyiz. Çünkü yalıtım özelliğine sahip kılıflar, telefonun ürettiği ısıyı içerde tutarak telefonumuzun daha fazla ısınmasına sebebiyet veriyor.
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat