TEMA Heyeti Başkan Gürlesin’in Konuğuydu

İlçe Haberleri 3 Aralık 2018 12:26
Videoyu Aç TEMA Heyeti Başkan Gürlesin’in Konuğuydu
A
a

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 12 şehirden 300 kişinin katılımıyla yapılan TEMA Bölgesel Gönüllü Toplantısı için Denizli’ye gelen TEMA Vakfı temsilcilerini konuk etti.

http://www.denizli.bel.tr/
Kısa ismi TEMA olan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, bölgesel toplantılarını yapmak için Denizli’yi seçti. Bu kapsamda bir dizi etkinlikte bulunan TEMA Vakfı temsilcileri Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyarette bulundu. Başkanlık makamında yapılan ziyarette Başkan Gürlesin’e, çalışmalar hakkında bilgiler veren TEMA Vakfı Pamukkale İlçe Sorumlusu Nesrin Buluş, ilçe sınırları içerisinde ilkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar 115 sınıfta sene boyunca TEMA doğa eğitimleri yapıldığın ifade etti.

Açıklamasının devamında Buluş, bu eğitimler ile TEMA’yı tanıtma olanağı bulduklarını, bunun yanında doğa yürüyüşleri ve fidan dikimi gibi etkinlikler yaptıklarını, amaçlarının TEMA’nın yapılmış olan çalışmalarını geleceğin teminatı olan gençlere anlatmak olduğunu ve bu çalışmaların süreceğini ifade etti.

TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ise Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerini sundu ve Türkiye’de 730 bin gönüllüyle çalıştıklarını, hızlı bir biçimde gönüllü sayısının arttığını, senede 5 defa gönüllülerle bir araya geldiklerini, bu defa gönüllülerle Denizli’de bir araya geldiklerini ifade etti.

Doğayı Önemsiyoruz

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise ziyaretten ötürü teşekkür edip, kendilerinin kuruldukları günden beri projelerinde doğayı önemsediklerini, fidan dikimi başta olmak üzere doğayı korumak amacı ile ellerinden geleni fazlası ile yaptıklarını ve yapmayı da sürdüreceklerini, kendilerinin geleceğe daha yeşil bir Pamukkale bırakmak amacı ile projelerini hayata geçirdiklerini ve ziyaretleri için teşekkür ettiğini ifade etti.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat