TÜİK Açıkladı: Erkekler mi, Kadınlar mı?

Ege - Denizli 26 Eylül 2018 14:07
Videoyu Aç TÜİK Açıkladı: Erkekler mi, Kadınlar mı?
A
a

TÜİK 2015 - 2017 dönemi Hayat Tablolarını ilan etti. Bu çerçevede Türkiye İstatistik Kurumu Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan YÜCEDAĞ’ın verdiği bilgiye göre Denizli’de;

http://www.denizli.bel.tr/
Doğuşta beklenen yaşam süresi 78,2 yıl olarak açıklandı. Denizli bu değer ile Mersin’le beraber doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 18. il durumuna geldi. Türkiye’de, doğuşta beklenen yaşam süresinin en fazla olduğu kent 80,7 sene ile Tunceli oldu.  

Erkeklerde doğuşta beklenen yaşam süresi 75,3 yıldır

Denizli ilinde erkeklerde doğuşta beklenen yaşam süresinin 75,3 sene olduğu ifade edildi. Denizli bu değer ile Sinop’la beraber erkek nüfusu için doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 19. il oldu. Alınan bilgilere göre erkeklerde doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu kent 77,6 seneyle Muğla oldu. En düşük olan il ise 72,9 yılla Kilis oldu.

Kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresi 81,1 yıldır

Denizli ilinde kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresinin 81,1 yıl olduğu ve bu değer ile Karaman, Mersin ve Bitlis’le beraber kadın nüfus için doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 21. il olduğu ifade edildi. Kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il 84,2 yıl ile Tunceli olurken en düşük değere sahip olan il 79,1 yıl ile Kütahya olduğu belirtildi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat