Turan Yolu Derneği'nde Sorunlar Konuşuldu

Ege - Denizli 12 Ocak 2019 15:10
Videoyu Aç Turan Yolu Derneği'nde Sorunlar Konuşuldu
A
a

Denizli’de hizmete giren Turan Yolu Derneği, Türk asıllı göçmenlerin sorunları ile alakalı tespit çalışmalarını başlattı.

http://www.denizli.bel.tr/
Genel Merkezi Denizli’de bulunan Turan Yolu Derneği, Türk asıllı göçmenlerin sorunlarını dinledi. Derneğin Genel Başkanı Mehmet Salih İrdem’in yanı sıra Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Ünal Bahadır Baylan’da katılım gösterdi.

Sorunlardan Bahsedildi

Uygur, Kerkük, Musul ve dünyanın dört bir tarafından Türkiye’ye göç eden Türk asıllı vatandaşların sorunlarına değinilen toplantıda, birçok göçmenin yaşadığı mağduriyetin tespit çalışmaları gerçekleştirildi. Resmi kurumlarda yaşadıkları zorlukları anlatan göçmenler, “Biz para ve ya yardım istemiyoruz, oturma ve çalışma iznimiz eksiksiz olarak bize verilsin, biz alın terimizle çalışıp paramızı kazanır geçimimizi sağlarız” dediler.

Turan Yolu Derneği Genel Başkanı Mehmet Salih İrdem ise önümüzde ki günlerde resmi ziyaretler gerçekleştireceklerini ve bu ziyaretlerde sorunları yetkili kişilere ileteceklerini söyledi. İrdem konuşmasına şu sözlerle devam etti, “ Önümüzde ki günlerde resmi kurumları ziyaret edeceğiz. Mağduriyetlerinizi ve bu konuda ki sorunların çözülmesini isteyeceğiz. Bu konuda hukukçu arkadaşlarımız da çalışmalarını sürdürecek. Siz bizlerin öz kardeşisiniz. Burası sizlerin de vatanı. B sebeptendir ki, sizlerin sorunlarını çözmek bizlerin asli görevidir. Bu konuda herkes elini taşın altına koyacak ve hep birlikte bu sorunlara çözüm bulacağız “ dedi.

Toplantının sonunda Özbek Türkleri Genel Başkan Mehmet Salih İrdem’e bölgenin yöresel kıyafetlerini hediye ettiler.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat