Türk dünyasının geleceği Denizli’de konuşuldu

Okunma: 2950
Türk Dünyası 6 Kasım 2016 11:08
Videoyu Aç Türk dünyasının geleceği Denizli’de konuşuldu
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli Uluslararası 2’nci Yaren Şairler Şöleni etkinlikleri kapsamında Denizli’ye gelen Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Türk Dünyası İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ortak Vizyon konulu konferans verdi.

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli Uluslararası 2’nci Yaren Şairler Şöleni etkinlikleri kapsamında Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Türk Dünyası İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ortak Vizyon konulu konferans verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde düzenlenen konferansa; Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdavardi Otaklı, Denizli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamdi Helvacılar ve vatandaşlar katıldı. Konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Pashayeva, “Türk dünyasının dünü bugünü yarını diyoruz. Aslında bugünü bilmek için dünü iyi bilmemiz gerekirdi. Yarının daha iyi olması için ise bugün bir şeyleri değiştirmemiz lazım” dedi.

 

“Kaderimiz, düşüncelerimizden başlıyor”

 

“Bir şeyleri değiştirmezsek istediğimiz yarınları göremeyiz” diyen Pashayeva sözlerini şöyle devam etti: “Benim hayatımı çok genç yaşlardan beri etkileyen müthiş bir söz der ki, ‘Duygularınıza dikkat edin, düşüncelerinize çevrilebilir. Düşüncelerinize dikkat karakterinize çevrilebilir. Karakterinize dikkat edin kaderinize çevrilebilir’ Yani aslında bizim kaderimiz, duygu ve düşüncelerimizden başlıyor. O yüzden eğer biz Türk dünyasının yarınları için daha güçlü birlik ve beraberlik istiyorsak önce genç nesillerimizin duygu ve düşüncelerini değiştirmemiz gerekiyor.”

 

Aydınların rolü

 

Gençlerin ve toplumun bilinçlenmesinde aydınların büyük bir rolü olduğuna dikkat çeken Pashayeva, “Aydın aydınlatan demektir. Aydın aydınlatacak. Gittiği yerde anlatacak; cenazeden düğüne, mahallesinden komşusuna, iş yerine kadar aydınlatacak. Duyarlı gençlik, ‘Duyarlı olun’ demekle olabilir mi? O

gençliğin öyle bir ortamda yetişmesi gerekir ki duyarlı olsun, dinlesin, bilsin önemini anlasın” diye konuştu.

 

Değirmenci: “Tüm problemlerin çözümünü bulabiliriz”

 

Konuşmalarından dolayı Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva’ya teşekkür eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci ise “Vekilimiz, nerede mazlumlar varsa, nerede gözyaşı döken coğrafya varsa; Ortadoğu’dan Orta Asya’ya, Kafkaslardan Balkanlara neler yapmamız gerektiğini çok güzel ifade etti. Daha önemli mesajı da yeni nesillere hangi ufukları açmamız gerektiğinden bahsetmesiydi. Hepimiz birey olarak ne yapabiliriz. Bu soruyu sorup cevabını aynanın karşısında verirsek tüm problemlerini çözümünü bulabiliriz” dedi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat