Üçgen Çarşısı Yeniden Mecliste

Okunma: 2572
Ege - Denizli 11 Ağustos 2017 19:41
Videoyu Aç Üçgen Çarşısı Yeniden Mecliste
A
a

Üçgen Çarşısı Yeniden Mecliste

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen Çarşısının işlevini yerine getirmediğini, artık cenazenin kaldırılması gerektiğini söyledi. Zolan, bu süreçle ilgili yalan yanlış bilgilerin ortay atılmasının da hoş olmadığı ifade etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ağustos ayının ilk toplantısına Üçgen Çarşısı damgasını vurdu. Bağımsız Bekilli Belediye Meclis Üyesi Bekir Çapar mecliste söz alarak, Üçgen Çarşısı ile ilgili mülk sahiplerinin mağduriyeti olduğunu söyleyerek, bu konuyla ilgili neler yapılacağını sordu. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuyla ilgili açıklama yaptı. Meclise misafir olarak katılan Üçgen Çarşısı esnafları, Başkan Zolan’ı büyük bir dikkatle dinledi.

Başkan Zolan, “Üçgen Çarşı’sı yıllar önce iyi niyetle yapılmış ama artık 80’li yılları konuşmanın bir faydası yok. Bugün neler yapabiliriz buna bakmak lazım. Çarşı mülk sahiplerine gelir getirmiyor. Bazı mülk sahipleri ortak giderleri karşılayamıyordu, mal sahipleri mağdurdu. Çarşının bulunduğu nokta önemli ama yapıdan dolayı amacına ulaşmamış.

İzbe bir bina, son zamanlarda sürekli yangınlar çıkıyordu. Bu bina ortadan kaldırılırsa oranın değeri çok artacaktır. Sonuçta mal sahiplerinin arsada da hissesi var. Bina da bizim hakkımız yok, oradan bir metrelik yer bile istemiyoruz. Biz sadece oranın değerini artırmaya çalışıyoruz. Bina 15 Eylül’den sonra yıkılacak. Cenazeyi artık kaldırmamız gerekiyor. Bu süreçle ilgili bir çok yalan yanlış bilgiler ortaya atılıyor. Bunlar gerçekten hoş değil. Biz mülk sahiplerinin haklarını almalarını istiyoruz” diye konuştu. 
 
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat